Nikad slađi poraz: Split Koteks – Poreč 29:26 (12:12).

27.11.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Nikad slađi poraz: Split Koteks – Poreč 29:26 (12:12).

RUKOMETAŠI POREČA U SVOJOJ PREMIJERNOJ PRVOLIGAŠKOJ SEZONI JUČER U SPLITU OSIGURALI PLASMAN U LIGU ZA PRVAKA

Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 500. Suci: Boris Čačić (Zagreb), Mensur Seferović (Zagreb). Nadzornik: Zlatko Mošnjička (Zagreb).

SPLIT KOTEKS: Božić, Oljanin, Kovačić 4, Javorčić, Maretić 2, Domljan 6 (3), Markota 2, Miljak 2, Grgić 9, Jerković 2, Bosnić, Bužančić 1, Bulin 1, Skelin 1.

POREČ: Milinović, Ilić, Borotić, Špehar 5, Mataija, Popov 3, Brčić, Beaković 1, Šimunović, Maraković 9 (1), Šporčić, Luković 2, Lisica 6 (1), Gorenac.

Sedmerci: Split Koteks 3 (5), Poreč 2 (4). Isključenja: Split Koteks 10, Poreč 10 minuta.

Unatoč porazu, rukometaši Poreča su se radovali nakon što je sirena označila kraj susreta, jer su izgubili s tri gola razlike što im je bilo dovoljno da već sada osiguraju nastup u Ligi za prvaka. Naime, u prvoj utakmici u Poreču gosti su pobijedili Splićane s četiri gola razlike i unatoč zaostatku na kraju susreta od tri zgoditka Poreč je sebi napravio posao. Prvi zgoditak na utakmici postigao je Maraković, da bi potom »crveni« golovima Domjana, Miljka, Maretića i Grgića u sedmoj minuti imali vodstvo od 4:1. Goste je u utakmici u prvom poluvremenu držao Krešimir Maraković koji je zabio šest od svojih ukupno devet zgoditaka. Približili su se rukometaši iz Poreča zgoditkom Špehara na 7:7, potom se igralo »gol za gol«, da bi prvo poluvrijeme završilo neodlučeno, 12:12. Upravo je Maraković postigao zgoditak za izjednačenje s kojim se otišli na odmor.

U nastavku slika iz prvog poluvremena. Domaćini golovima Grgića dva puta, Maretića, Miljka i Gulina odlaze na vodstvo 17:13 u 37. minuti, no gosti se ne predaju. Najprije Špehar, potom Maraković i Lisica smanjuju zaostatak na 19:18 za domaćina. U samoj završnici domaćini zgoditkom Maretića u 55. minuti vode 26:23. Potom Maraković koristi udarac sa sedam metara, Bosnić mu brani, a onda u samoj završnici domaćini su uspjeli doći do 29:26, ali nedostaje im taj jedan zgoditak, pa da se oni umjesto Porečana na kraju vesele.