Super liga odbojkašica: Domaće igračice poklonile pobjedu Osijeku

14856166_10154140211083666_3059379143584690222_o
31.10.2016. 09:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Super liga odbojkašica: Domaće igračice poklonile pobjedu Osijeku

U drugom susretu Superlige pred domaćom publikom odbojkašice Poreča nisu uspjele samopouzdanje dobiveno dobrim izdanjem na gostovanju kod Kaštelanki, pretočiti u pobjedu protiv gošći iz Osijeka. Upisale su umjesto toga poraz 1:3, te su ostale za sada na ona dva boda s premijere kada su bile bolje od rovinjskih predstavnica.

Porečanke su zaigrale dobro u prvom setu, nakon kojeg su i povele, no kasnije kao da je nestala početna lepršavosti i samouvjerenost, te su dozvolile protivniku da se razmaše, a nakon toga povratka, nažalost, više nije bilo. Otputovali su tako bodovi za Slavoniju, a Poreču je ostala spoznaja kako će ove sezone trebati puno muke i strpljenja za osvajanje bodova.

Kada je Duspara zakucala za 16:9 u korist porečkih odbojkašica, prvi je set bio na dlanu, što je ubrzo i realizirano, iako su Osječanke od zaostatka 24:12 stigle do 24:20. No, Duspara je prošla po dijagonali za 1:0 u setovima.
Na krilima raspoložene Barunčić gošće su dobile drugi set i potom preuzele sve konce igre u svoje ruke i na koncu lakše od očekivanog uzele sva tri boda.

– Nametnule smo svoju igru na početku i relativno lako došle do seta. Šteta da nismo tako nastavile i kasnije. Zaredale smo s greškama – rekla je Antonija Jozić.
– Loš prijem i loše procjene koštale su nas poena. K tome, na račun toga gošće su se polako dizale i kasnije su one uspjele nametnuti svoj ritam igre. Šteta, dozvolile smo protivniku, kojeg smo imale, da se razmaše, i praktički mu poklonile pobjedu. Poraz nam nije teško pao, prvenstvo je tek počelo, no treba ga shvatiti kao određenu opomenu i pripremiti se za domaći susret protiv Vukovara.

M. PILAT, Glas Istre

Utakmica 3. kola Superlige odbojkašica: Poreč – Osijek 1:3 (25:20, 18:25, 16:25, 15:25).