Rukomet: Porečani na final fouru

13.04.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani na final fouru

Rukometaši Poreča očekivano su u četvrtfinalu Kupa Hrvatske na gostovanju u Đurđenovcu na kraju uvjerljivim rezultatom pobijedili domaćeg drugoligaša (treći rang natjecanja) AG Dinas i tako ispunili svoj ovosezonski cilj u ovom natjecanju plasiravši se treći puta u povijesti na završni turnir što će se igrati 7. i 8. svibnja.

Đurđenovčani su dostojan otpor renomiranijem suparniku pružali praktički cijelo prvo poluvrijeme, no Porečani su na odmor otišli s prednošću od tri gola.

U drugom je poluvremenu potpuno do izražaja došla kvaliteta Porečana koji su s 3-2-1 promijenili obranu i više koristili 6-0 i 5-1, ali što je najvažnije čvršće su stali u obranu svojih vratiju. Raspucao se i David Miličević koji je šest od svojih sedam golova postigao u drugom dijelu te su se gosti odlijepili na uvjerljiviju prednost i njihova pobjeda praktički više nije dolazila u pitanje. Porečani su do 45. minute podignuli svoje vodstvo na 26:18, a do kraja utakmice otišli i na prednost veću od 10 golova.

Dvorana Osnovne škole Josipa Jurja Strossmayera. Gledatelja 600. Suci: Cindrić i Gonzurek (oba Osijek). Sedmerci: AG Dinas 4 (4), Poreč 3 (3). Isključenja: AG Dinas 4, Poreč 6 minuta.

AG DINAS: Petrović, Mikitisin, Rotim 3, Farkaš, Kragojević 3, Oreč, Novoselac, Klobučar, Štetić 1, Tomičić 5, Nekić 9 (4), Kufner, Kiš 3, Adžić, Brkanić. POREČ: Sladoljev, Markö-Peruško, Tarabochia 3, Mataija 12 (3), Galijot 4, Perhat 1, Čorić, Šimičić, Rađaković 3, Thoss 3, Miličević 7, Gudić 2.