PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Varaždin 31:30 (15:14)

21.10.2014. 23:52; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Varaždin 31:30 (15:14)
2014-10-21_23h50_35

piše: Arman Zalihić, istrasport.eu

Sjajnu rukometnu predstavu vidjelo je 300-injak sretnika koji su ovu večer odvojili za posjetu porečkom sportskom hramu u „Velom Joži“. Na kraju, osim obostrano uprizorenim, mogu biti prezadovoljni i rezultatom, Varaždnici su napokon pali, u petom pokušaju.

Utakmicu je, u drugoj minuti, otvorio Mataija, a uzvratili Huđ dva puta i Kuduz, pa su Varaždinci već u petoj imali +2. Slijedi mini-serija Porečana od 4:0, pa oni u 13. drugim golom Rađakovića stižu na dva gola prednosti, bilo je 5:3. U ritmu „gol za gol“ igra se do 25. minute, gosti smanjuju na korak zaostatka, domaći dižu na dva, a onda Mataija u 26.pogađa za prvih +3 Porečana, semafor je pokazivao 13:10.

No, ne daju se ni Varaždinci, najprije ih Huđ, s nova dva gola, do tad ukupno  četiri, dovodi ponovno na gol zaostatka, da bi Tokić, dvije minute prije odmora, sve vratio u egal, bilo je 13:13. U potpunom poravnanju se ulazi u zadnju minutu prvog dijela, a tad prvi pogađa Gudić, uzvraća Sršen, a prvi dio okončava Marko Buvinić golom za konačnih 15:14, rezultat s kojim se otišlo na predah u svlačionice.

U drugom dijelu mrežu prvi trese Gudić, a nakon Vidačaka precizan je Rađaković, pa Porečani u 32. imaju 17:15. Tad gosti postižu tri uzastopna gola, najprije dva puta Sršen u 33., a onda Marčec u slijedećoj za prvo vodstvo Varaždinaca nakon 20-ak minuta igre. No, njihova radost nije dugo tragala, Krajinović od 34. do 36. svake minute postiže po jedna gol, pa domaći ponovno imaju +2.

Tokić i Jeftić uzvraćaju ma drugoj strani pa se u zadnjih 20 minuta ulazi u potpunom poravnanju. Slijedi igra „gol za gol“ u kojoj domaći vode a gosti sustižu, osim u 43. kad je Marčec doveo Varaždince do gola prednosti, vodili su gosti 22:23. Prestigli su ih domaći golovima Buvinića i Mataije, Jeftić u 46. nanovo poravnao, ali Gudić u istoj pogodio za 25:24. Slijede četiri duge minute bez gola u kojima se obostrano promašivalo i griješilo pa se u zadnju, odlučujuću, šestinu ulazi s golom više na domaćem kontu.

Završnici otvara Tokić 11. poravnanjem večeras,  a Sršen u 53. trećim vodstvom „krojača“ u nastavku. Srećom po domaće Buvinić kreira novi „egal“, a Sršen novo vodstvo gostiju. Griješi Gudić u 55., ali njegovu grešku ispravljaju Rađaković i Marić, pa Porečani u 57.minuti ponovno imaju gol prednosti. Kad je Gudić na isteku 57. minute pogodio za novih +2, spremalo se slavlje domaćih.

No, Kuduz u 58. produžava neizvjesnost ali i Krajinović nadu domaćina, bilo je 30:28, dvije minute prije zadnje sirene. Ponovno Kuduz pogađa u predzadnjoj, a Marčec iz kontre u zadnjoj za 30:30, pa drama doseže vrhunac. Domaći za zadnji napad imaju 50-ak sekundi. Kuduz u samoj završnici radi sedmerac na Gudiću, ide na prijevremeno tuširanje, isključen je na dvije minute, a Buvinić je, peti put uzastopno, precizan s linije sedam metara, za veliku pobjedu svoje momčadi, 31:30.

Kod domaćih, uz standardnog Marka Buvinića i „motora“ momčad Vedrana Mataiju, najbolji pojedinac Ivica Gudić. Matiju Rađaković nisu išli sedmerci ali je iz igre pogodio šest puta. Četiri gola manje postigao je Krajinović, ali njegovi su bili u vrlo važnim trenutcima, kao i obrane Čarapine. Kod gostiju najvažnije golove postigli Marčec i Sršen, a najefikasniji bio Tokić. Vratar Špikić s identičnih devet obrana kao i Čarapina, solidan.