PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Gorica 32:30 (16:11)

21.09.2014. 10:20; ; Početna / Sport i rekreacija / PREMIJER HMRL/POREČ: RK Poreč-RK Gorica 32:30 (16:11)
2014-09-21_10h17_18

piše: Arman Zalihić, istrasport.eu
Znatno lakše nego li ukazuje konačnih dva gola razlike rukometaši Poreča su ostvarili i treću uzastopnu ovosezonsku pobjedu. Gosti nenadoknadivo zastali u prve tri četvrtine susreta, pa im je bolji skor u zadnjoj bio samo „labuđi pjev“.

Prvih šest minuta je ukazalo u kojem će smjeru teći utakmica. Nakon dva gola Buvinića i jednog Mataije, te prvijenca Laljeka, za početnih 3:1 bilo je janso da bodovi ostaju u Velom Joži. U 11. je bilo već +3, novim golom Buvinića Poreč je vodio 6:3, a u 25. prvih +5, precizan je bio Mataija za 13:9. Do odmor prednost Ilićeve momčadi je narasla na teško dostižnih 16:11, a prvi dio je svojim prvim golom večeras zaključio Nikola Popović.

I u nastavku ista slika na terenu. Buvinić svojim petim golom odmah podiže na šest golova prednosti i ubija gostima svaku nadu. Nakon toga se igra uglavnom „gol za gol“, gosti najbliže dolaze u 44. kad Laljek poentira za 22:18 i tri minute kasnije kad je precizan Bura za 24:20.

Točno 10 minuta prije kraja Porečani po prvi put večeras imaju +7, mrežu Sladoljeva trese Perić, a semafor pokazuje 28:21. Zadovoljni visokim vodstvo domaći „povlače ručnu“ pa im uporni gosti, iz minute u minutu, smanjuju prednost, no nikad im nisu ugrozili pobjedu. Najbliže su prišli u predzadnjoj minuti kad ih je Ferenčina doveo na -2, 31:29, te na samom kraju golom Laljeka za 32:30.  Još su do kraja Buvinić i Laljek neuspješno probali po jednom, pa je sve okončano potonjim rezultatom.

Gosti su uvjerljivu prednost dostigli ponajviše zahvaljujući sjajno Sladoljevu koji se zaustavio na čak 20 obrana, devet više od Čarapine na drugoj strani. No, domaća obrana je bila puno čvršća dok se stvarala nedostižna prednost, a u napadu su bili raspoloženi Mario Buvinić i Marko Krajinović. Uz već spomenutog Sladoljeva u gostujućoj momčadi jedini vrijedni spomena još Laljek i Ferenčina.