NK Victory iz Vrsara osvojio Socca Ligu prvaka

Victory_1-1024x768
17.10.2023. 09:48; ; Početna / Novosti / Okolne općine / NK Victory iz Vrsara osvojio Socca Ligu prvaka

Povijest je napisana u slovenskom Mariboru, gdje je danas završena Socca Liga prvaka, a ekipa iz Vrsara, NK Victory, okrunila se naslovom prvaka Europe! Predvodila ih je momčad pod kapetanom Marinom Romićem, a u finalu su bez sumnje zasluženo pobijedili ukrajinski MC Sarmat rezultatom od čak 5:1.

U polufinalu su prešli irski tim FluDublin, a u četvrtfinalu deklasirali su MFC Bulgari iz Bugarske s 1:5. Još impresivnije, u osmini finala su svladali rumunjski Boromir s nevjerojatnih 9:1!

U sastavu NK Victory Vrsar nalaze se i dva igrača iz Istre, Marin Romića i Edi Ljubas. Osim Romića i Ljubasa, tim su činili Tomislav Haramustek, Borna Vidiček, Marin Nikolić, Antonio Blažević, Connor Simpson, Nikola Beljan, Nebojša Karamarković i Željko Ostrman.

Osim momčadske titule, NK Victory Vrsar donio je kući i dva zaslužena individualna priznanja. Antonio Blažević proglašen je najboljim strijelcem ovog natjecanja, dok je Connor Simpson zaslužio titulu najboljeg igrača turnira.

Na ovogodišnjoj Socca Ligi prvaka u Mariboru nastupilo je ukupno 36 klubova iz cijele Europe. Hrvatsku su predstavljala dva kluba, NK Victory iz Vrsara i sisački Sunprotect, koji su aktualni prvaci Hrvatske.