Porečke ritmičke gimnastičarke osvojile medalje na FIG Aura Cupu

IMG_7252
17.10.2023. 09:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke ritmičke gimnastičarke osvojile medalje na FIG Aura Cupu

U petak i subotu je u zagrebačkom KC Dražen Petrović održano 7. izdanje FIG Aura Cupa, najvećeg turnira ritmičke gimnastike u Hrvatskoj pod okriljem Hrvatskog gimnastičkog saveza (HGS) i Svjetske gimnastičke federacije (FIG) kojeg je službeno otvorio predsjednik HGS-a Marijo Možnik.

Nastupilo je više od 250 ritmičkih gimnastičarki s pet kontinenata među kojima su i ritmičarke iz samog svjetskog vrha, sudionice Olimpijskih igara i Svjetskih prvenstava.
U petak su se održale kvalifikacije gdje je Hrvatsku u kategoriji juniorki predstavljala Gresa Ramadani pod vodstvom trenerice Laure Božić.

Gresa se natjecala sa četiti rekvizita i sa dva se plasirala u finale, da bi u finalu osvojila 2. mjesto u vježbi sa trakom i 4. mjesto u vježbi sa obručem.
Bio je to Gresin odličan nastup i njena prva medalja na FIG turnirima u karijeri.

U nedjelju je održan Aura cup gdje su u B programu nastupile kadetkinje Olja Trbović i Umma Ramadani.
Olja je osvojila 1. mjesto u vježbi  sa obručem, a Umma Ramadani je osvojila 4. mjesto.