Stolni tenis : Antolović Johannes Karlo 3. na 22. “Antunu Tovi Stipančiću”

ZAGREB 22.11.2014 003
23.11.2014. 11:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Antolović Johannes Karlo 3. na 22. “Antunu Tovi Stipančiću”

Poroteklog vikenda 21.-22.11.2014. godine u Zagrebu u Domu sportova održan je  22. Međunarodni memorijalni turnir u stolnom tenisu “Antun Tova Stipančić” koji je okupio preko 560 stolnotenisača i stolnotenisačica iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske.

U vrlo jakoj konkurenciji mlađih kadeta ponovo je blistao član Svetog Lovreča Antolović Johannes Karlo koji je osvojio 3. mjesto.

Antolović je grupu završio sa dvije pobjede da bi u 1/32 bio slobodan. U 1/16 finala Antolović je pobjedio sa 3-1 Deklić Kevina iz Umaga. 1/8 finala donjela je nešto nesigurniju igru i neizvjestan rezultat sve do petog seta u meču protiv mladog Tomić Patrika iz Zagreba koji je Karlo ipak dobio sa 3-2. U meču 1/4 finala Antolović je pokazao sav svoj raskoš stolnoteniskog umjeća te je “glatko” dobio meč sa 3-0 protiv Ivana Bošnjaka iz Velike Gorice. Polufinalni dvoboj protiv prvog reketa Hrvatske Zovka Lovra iz Zagreba Antolovića je mogao odvesti u Finale ali je ipak doživio poraz od 3-0.
Treba svakako čestitati ovom mladom igraču Svetog Lovreča koji je dokazao da se i u manjim sredinama radi vrlo kvalitetno jer mu je ovo već šesto odličje sa bodovnih turnira ove sezone.
Luka Švaganović je zaustavljen u 1/8 finala od Filipa Borovnjaka, a Antonio Radojković u 1/16 finala od Ban Ivora.

U konkurenciji najmlađih kadeta vrlo dobar bio je Gabriel Sošić i Kanfanara koji je grupu završio sa dvije pobjede a zaustavljen je u 1/16 finala.

U konkurenciji kadeta drugog dana najdalje je otišao Antolović Johanes Karlo koji je zaustavljen u 1/8 finala od Banek Maria iz Osijeka sa 3-1. Nedovoljno oporavljeni Leon Španić morao se zadovoljiti sa 1/16 finala gdje ga je porazio Ban Ivor iz Zagreba sa 3-2 dok je Luka Švaganović također zaustavljen u 1/16 finala od Dorijana Kuzmića iz Pule sa 3-1.

U konkurenciji juniora nove bodove osvojio je Leon Španić iz Svetog Lovreča.

Sljedećeg vikenda igrače Branka Jakovetića očekuje pojedinačno prvenstvo regije u konkurenciji mlađih kadeta i juniora koje će se održati u Domu” Mate Parlov” u Puli.