Rukomet: Zagreb ponovno prejak

19.05.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Zagreb ponovno prejak

Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Gledatelja: 800. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru).

ZAGREB: Blažičko (15+0), Šikanić, Pongračić 9, Goluža, Lelić 3, Špoljarić 2, Toskić 1, Džono 1, Anušić 1, Kapisoda, Horvat 7, Lisičić 4, Terzić 9 (5), Lapajne.

POREČ: Milinković (5+0), Popov 6, Borotić 2, Mataija, Matošević 1, Kovač 5, Turković 1, Šimunović, Beaković, Maraković 8 (4), Šporčić 5, Uvodić (13+0), Gorenac 2, Radaković.

Sedmerci: Zagreb 5 (4), Poreč 4 (4). Isključenja: Zagreb 8 minuta (Šikanić 2, Pongračić 2, Goluža 2, Anušić 2), Poreč 10 minuta (Matošević 2, Kovač 2, Šporčić 2, Gorenac 2+2).

Nikakvih dvojbi nije bilo u prvoj polufinalnoj utakmici ovogodišnjeg izdanja Kupa Hrvatske. Zagreb je i prije susreta bio veliki favorit nad porečkim sastavom koji su očekivano svladali, te su se plasirali u finale koje se danas igra u Osijeku. Susret nije ponudio nikakvu rezultatsku neizvjesnost. Zagrebaši su već u 4. minuti poveli 4:0, sredinom poluvremena imali već prednost od sedam pogodaka prednosti (10:3), a +7 imali su i tri minute prije odlaska na odmor.

U nastavku susreta sve do 37. minute Porečani nisu uspjeli postići nijedan pogodak. Zagreb je do tada načinio seriju od 6:0, ostvario uvjerljivu prednost koja je u 38. minuti prvi put narasla i na 11 pogodaka. Održavali su do kraja susreta dvoznamenkastu razliku, a kako je susret protekao bez rezultatske neizvjesnosti nije bilo ni većih »iskrica« na terenu, izuzev situacije minutu i pol prije kraja kada je sudac procijenio da je Gorenac namjerno sa devet metara napucao u glavu Zagrebovog vratara Nikolu Blažička. Zbog toga je zaradio isključenje na 2 minute, a reagirao je i Pongračić protestirajući pa je i on morao na klupu. Inače, Pongračić, lijevokrilni igrač Zagreba, uz Terzića, sa po 9 pogodaka, bio je najbolji strijelac jučerašnjeg prvog polufinalnog susreta. Do kraja susreta Porečani su preko Borotića i Popova uspjeli postići pogotke za na kraju snošljivi poraz.