Rukomet: Poreč slavi – Poreč : Zagreb 30 : 30

21.09.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Poreč slavi – Poreč : Zagreb 30 : 30
353gusjenica1.JPG

Susret su ekipe otvorile prilično izjednačeno. Zagreb je do dva pogotka razlike stigao tek u 11. minuti. Nedugo zatim su došli i do najveće prednosti od tri gola, prvenstveno zahvaljujući obrani Uvodića. Nakon toga je zagrebački gol preuzeo Šola. U 15. minuti Turković ne iskorištava sedmerac. Nakon nekoliko neiskorištenih i zaustavljenih kontri naših, u 23. minuti Matošević zabija za prvo vodstvo domaćina, što je publika bučno popratila. Nakon toga i Milinković brani sedmerac Leliću, što još više podiže euforiju u dvorani. Zagreb je još jednom uspio povesti, a u 28. minuti je vodstvo opet priješlo na stranu Poreča, koje se minutu nakon toga povećalo na dva pogotka. U posljednjoj minuti Milinković brani sedmerac Nikši Kalebu, ali Kaleb uspijeva pospremiti loptu u mrežu i postavlja konačni rezultat poluvremena 18:17.

Drugo poluvrijeme je počelo vrlo oštro, brojnim prekršajima u napadu. U 31. minuti Šola brani sedmerac Šporčiću, ali Poreč minutu kasnije ipak ponovno dolazi na dva pogotka razlike. Zagreb dolazi do izjednačenja u 34. minuti, a nedugo zatim preuzima i vodstvo pogotkom Horvata nakon sumnjivog isključenja Veselinova. Rezultat se vrtio oko gola razlike, prilike su se promašivale s obje strane, lopta je često ispadala, a u jednom je navratu završila i na tribini. Jedini uspješni sedmerac na utakmici je bio u 50. minuti, a strijelac je bio raspoloženi Horvat. Atmosfera je u zadnje četiri minute bila odlična. Iako dvorana nije bila posve ispunjena, navijači su bili toliko glasni da se jedva čulo komentatora. Veselinov i Mataija su i sami pozivali navijače da budu što glasniji, a nošen tim valom Matošević pogađa u 57. minuti za izjednačenje i dovodi atmosferu do usijanja. Zagreb uspijeva ponovno povesti u predzadnjoj minuti pogotkom Jurce. Konačni rezultat postavlja odlični Šporčić u zadnjoj minuti. On je ujedno dobio i crveni karton nakon svađe i naguravanja između igrača pred našim golom. Suci dosuđuju deveterac za Zagrepčane u zadnjim sekundama utakmice, ali to nije promijenilo rezultat. Poreč je proslavio bod protiv (dosad) neprikosnovenog Zagreba. Odličnu, borbenu igru Porečana je publika nagradila skandiranjem i dugim pljeskom.

Ovaj susret su pratile i kamere HRT-a, tako da su gledatelji na programu HRT+ imali priliku vidjeti naš klub u najboljem svjetlu.

Valja pohvaliti i navijače koji su pružili veliku i glasnu podršku te pokazali kako se kod nas navija. Iako, tako bi trebalo biti na svakoj utamici, a ne samo protiv Zagreba.

Sljedeći put očekujemo prepunu dvoranu.

Poreč – SRC Veli Jože. Gledatelja: 600. Suci: Josić (Zagreb) i Rudić (Biograd na moru).

POREČ: Totić (4+0), Borotić, Mataija 1, Šikanjić, Petrić, Veselinov 7, Matošević 6, Lovrinović 3, Turković 3, Rađaković, Šporčić 6, Milinković (7+3), Gorenac 1, Gruičić 3.

ZAGREB: Uvodić (5+0), Kaleb 1, Kabengele 2, Duvnjak 3, Valčić 1, Lelić 2, Tojčić, Toskić 2, Šola (10+1), Anušić 2, Kapisoda 2, Horvat 7, Terzić 7, Jurca 1.

Sedmerci: Poreč 2 (0), Zagreb 4 (3).

Isključenja: Poreč 6, Zagreb 8 minuta.

Crveni karton: Šporčić (Poreč) 60. minuta.