Rukometaši Poreča upisali poraz od Zagreba uz oproštaj od Vedrana Mataije

Vije14426-20572
27.04.2024. 00:28; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča upisali poraz od Zagreba uz oproštaj od Vedrana Mataije

Rukometaši Poreča upisali su poraz od Zagreba 25:29 (8:17) u devetom kolu Lige za prvaka. Pred brojnim navijačima koji su stigli u dvoranu, naši rukometaši dali su sve od sebe protiv vrlo iskusne momčadi Zagreba. Nakon lošeg starta u utakmicu, igrači Poreča pokazali su karakter i nakon zaostatka od 11 golova stigli na samo četiri.

Vedran Mataija dobio je veliki pljesak na startu i poklone od obitelji, RK Poreča, RK Zagreba i navijačke skupine Šajete boysi, a na kraju susreta, koja će vrlo vjerojatno ostati upisana kao posljednja domaća utakmica u bogatoj mu karijeri, dočekalo ga je veliko iznenađenje. Obitelj, prijatelji, poznanici, bivši suigrači, svi su se skupili u jedan video kojim su mu zahvalili na svemu i poželjeli dobru mirovinu uz isječke trenutaka iz karijere. Predivni trenuci.

Utakmica je počela u nešto sporijem ritmu s obje strane, a kada se tome pridoda po obrana Davida Vladića i Mateja Mandića nije ni čudno da smo prvi pogodak vidjeli tek u petoj minuti. No, od tog trena zabijao je samo Zagreb koji u tri minute postavlja 4:0. Bio je to znak za trenera Iliju Lovrinovića da pozove minutu odmora, ali ni to nije imalo previše utjecaja. Vratar Zagreba Mandić bio je već na četiri obrane od pet porečkih udaraca, dok je na semaforu stajalo 7:0. Prvi porečki gol dočekali smo u 13. minuti kada kapetan Matija Rađaković zabija sa sedam metara. Od tada krenulo je na bolje za Poreč koji je bio nešto uspješniji u napadu, ali velika razlika s početka susreta bila je teška za sustići. Stoga je Zagreb na odmor otišao pri 17:8.

U nastavku utakmice Zagrebaši su stigli do prve dvoznamenkaste prednosti, a potom i do +11 (21:10). Nikola Ivanković, Luka Malinarich i Rađaković uz potporu obrane Brune Ćopića smanjili su zaostatak na 13:21. Zagrebaši su isto odradili poneke promjene u postavi na terenu, a Poreč je davao sve od sebe da pokaže da može bolje. I pokazao je. Serijom 5-0 od 45. do 49. minute Poreč je stigao na samo minus četiri (20:24). Upravo ta razlika se održala i do kraja susreta kada je na semaforu stajalo 25:29.

, RK Zagreb vs RK Poreč, Paket24premijer liga, Poreč, Hrvatska, 26.04.2024., Mandatory Credit © Jozo Cabraja/ kolektiff

Kod Poreča najefikasniji je bio Matija Rađaković sa sedam pogodaka, od čega šest iz sedmerca, dok je pet postigao Nikola Ivanković. Na vratima Bruno Ćopić upisao je šest obrana, a David Vladić jednu. Najbolji strijelac kod Zagreba bio je Timur Dibirov s osam golova, a vratarski tandem Ante Grbavac-Matej Mandić sakupili su 15 obrana.

Za tjedan dana, u posljednjem desetom kolu Poreč gostuje kod Sesveta, a nakon tog susreta znat će se konačan poredak i čeka li Poreč možda još razigravanje za Europu.

Trener Lovrinović bio je kratak nakon utakmice:“Mislim da je utakmica odlučena već na početku kad je Zagreb pokazao kvalitetu i odmah se odvojio, u drugom poluvremenu smo samo uspjeli smanjiti razliku. Čestitam Zagrebu na zasluženoj pobjedi.”

Evo što je o utakmici imao za reći kapetan Matija Rađaković:“Prije svega čestitke Zagrebu na zasluženoj pobjedi. Šteta za naš loš ulazak u utakmicu, i veliki minus kojim smo otvorili. U nastavku utakmice smo pokazali da možemo, približili se ali nismo imali dovoljno snage i mirnoće odvesti utakmicu u potpuni egal. Predivna atmosfera, hvala svima koji su ispunili Veli Jože do kraja, i naravno vjernim Šajetama koji su nas nosili svih 60 minuta. Emotivna večer, Poreč je večeras posljedni put uživao u magiji Vedrana Mataije, ovim putem mu u ime kluba i suigrača čestitam na veličanstvenoj karijeri i želim sve najbolje u mirovini.”

Paket24 Premijer liga, Liga za prvaka, 10. kolo:

RK Poreč – RK Zagreb 25:29 (8:17)

Poreč: Vladić 1 obrana, Ćopić 6 obrana (6+0), Matošević; Muranović, Mataija, Krajcar 3, Rušnjak 1, Car 1, Boka 1, Krupić 1, Malinarich 3, Rađaković 7, Ivanković 5, Bajan 1, Jelić, Ljubić 2

Isključenja: 2 minute (Bajan)

Sedmerci: 6/7

Zagreb: Grbavac 6 obrana (5+1), Mandić 9 obrana (9+0) + 1 gol; Kos 4, Walczak, Faljić 4, Klarica, Gojun, Molc, Horvat, Sirotić, Mandić, Čupić 4, Dibirov 8, Franković 2, Kavčić 3, Glavaš 2, Suholežnik 1

Isključenja: 4 minute (Faljić 2, Suholežnik 2)