Porečki Jadran rutinski do trećeg uzastopnog naslova u Kupu Istre!

Jadran-Porec-1
22.05.2024. 09:03; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki Jadran rutinski do trećeg uzastopnog naslova u Kupu Istre!

autor: Elvis Uravić, istrasport.eu
Nogometaši porečkog Jadrana danas su treći put zaredom osvojili Kup Istre. Porečani su zasluženo došli do nove titule, dominiravši od samog početka, iako su i Banjole pokazale kako u finale nisu stigle slučajno, već zbog svoje kvalitete, a koju su demonstrirali nakon drugog porečkog gola kada su zagospodarili terenom.

Banjolama je na samom startu poništen pogodak kojeg je glavom postigao David Luchesi, ali je očito bio u nedozvoljenoj poziciji. Jadran je nakon toga imao dva odlična udarca „izvana“, pucali su Ivetić i Bernobić – oba je puta kvalitetno reagirao Tepšić.

U 17. minuti prijeti najbolji igrač Porečana Igor Lepinjica, ali Tepšić ponovno odbija snažan udarac! Porečki je Jadran poveo u 34. minuti. S desne strane ubacio je Filip Šverko, a u klizećem startu nehotično loptu u svoj gol šalje Marin Filipović.

Neizvjesnost je nestala u 50. minuti kada Filip Šverko najprije “rolicom” vraća loptu na svoju lijevu nogu, a onda gađa suprotne rašlje s 15 metara iskosa za 0:2 Jadrana. Mogao je Luchesi smanjiti u 56. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola, nakon što je “ukrao” jednu loptu u šesnaestercu Banjola.

Tomićeva momčad imala je odličnu prigodu u 77. minuti kada je ispred Malinarića izašao Damjan Gerlič, ali njegov udarac odlazi tik pored vratnice. Mladi porečki vratar je morao reagirati u 80. minuti kada u korner odbija “bombu” Vigana Hoxhe iz “slobodnjaka”. U posljednjoj su minuti imali Banjole i posljednju šansu, ali udarac Antanaskovića odlazi centimetrima pored gola.

Predah od 15 minuta na poluvremenu bio je taman da NSŽI proglasi najbolje u aktualnoj sezoni što se tiče županijskih liga. U tom su izbori svojim glasovima sudjelovali i čitatelji našeg portala, IstraSporta. Pehar su za fair play potez dobili i pioniri Novigrada.

Napadač Marušića, Renzo Đurđević, dobio je nagradu za Vina Prskalo Treća ŽNL Sjever, a Matteo Miljković u konkurenciji Vina Prskalo Treća ŽNL Jug. U Portieri Drugoj ŽNL najboljim je proglašen Gianluca Banko, a u Baćac Winery Prvoj ŽNL najbolji je Saša Urošević.

PULA – Stadion Aldo Drosina – KUP ISTRE – FINALE – SUDAC: Boris Vitasović (Filipana) POMOĆNICI: Sandi Skrletović (Novigrad) i Petar Tubak (Momjan) DELEGAT: Zdravko Špigić (Šegotići)

BANJOLE – JADRAN 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Filipović (ag) 34′, 0:2 Šverko 50′

Žuti kartoni: Ćosić, Hrelja (Banjole) Saleh, Radman (Jadran)

BANJOLE: Tepšić, Hoxha (86. Milutinović), Salihović, Filipović, Luchesi (71. Gerlič), Hairlahović, Jukan (46. Hrelja), Ćosić, Vujica (88. Zohil), Miškulin (46. Ivanošić), Antanasković

Trener: Dragan Tomić

JADRAN POREČ: Malinarić, Šverko (69. Stošić), Sumić (69. Saleh), Al Tharwan (90. Buljan), Lepinjica, Gavrić (88. Hrvatin), Bernobić D., Radman, Matteoni (82. Rosić), Kamga (90. Jakovčić), Ivetić

Trener: Dalibor Šuran