IMG_8836-1024x683
29.11.2020. 19:31; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši RK Poreč preko Dubrovnika do petog ovosezonskog slavlja RK Poreč – RKHM Dubrovnik 32:28 (15:16)

Nakon gotovo mjesec dana bez utakmice, Poreč je nastavio svoj put u Paket24 Premijer ligi. U sklopu desetog kola ugostio je Dubrovnik. Vidjelo se da je period bez utakmica ostavio traga na našim momcima, ali unatoč tome su po posljednjem sučevu zvižduku upisali svoje peto ovogodišnje slavlje rezultatom 32:28.

Utakmicu je bolje otvorio Poreč koji je nakon obrane Ivana Vekića i brzog napada preko Matije Rađakovića poveo 3:1 u četvrtoj minuti susreta. No, unatoč boljem izdanju domaće ekipe Dubrovnik je pritiskao i u osmoj minuti stigao na samo pogodak zaostatka (4:5) nakon što siguran biva Tomislav Radić. Da su Porečani bili mjesec dana bez utakmice vidjelo se nakon desete minute kada su zapali u crnu rupu, obrana je popustila, a ni napad nije bio precizan. Gosti su to dobro iskoristili i serijom 3-0 poveli 7:5. Probudio se sastav Ilije Lovrinovića pet minuta kasnije uz jednu obranu Erika Krbavčića uzvratio sa svoja četiri uzastopna pogotka za preuzimanje vodstva i 9:7.

Dubrovnik predvođen raspoloženim Marijom Ratkajecom stalno je puhao za vrat Poreču, koji nije danas bio na 100% i ponovno uspio preokrenuti u 25. minuti golom Hrvoja Lončarice. Kod Poreča iskusni Vedran Mataija vodio je napad i pomogao sa svoja tri gola. Pred sam kraj prvog dijela susreta Marinko Ševo brani i omogućava Dubrovniku da na odmor otiđe s minimalnom prednosti (16:15).

Drugi dio otvoren je  s 3-0 serijom Poreča koju zaključuje Vedran Mataija za 18:16, ali je nakon toga morao napustiti teren zbog ozlijede te ostatak utakmice nije ulazio u igru. Nastavila se ta podjednaka igra, u kojoj su Gospari osjetili kada mogu povući i kaznili manjak snage u redovima Poreča. Tako je u 40. minuti ponovno bilo poravnato (20:20). Sredinom drugog dijela utakmice ponovno je Poreč poveo nakon dobre obrane i to +3 (26:23) zgoditkom Mateja Medveda.

Nije se dugo održala niti ta prednost, unatoč dvije dobre obrane Vekića na golu, jer je i na suprotnoj strani Marinko Ševo dobro čitao naš napad pa se zadržala igra gol za gol. Bio je to znak za trenera Lovrinovića da pozove minutu odmora koja je dobro došla Poreču jer su nakon nje stigla tri brza gola za novih +3 (29:26). I upravo nakon tog rezultata Dubrovnik više nije mogao zaprijetiti. Porečka obrana je napokon učvrsnula, a napad postao efikasniji. U posljednjih pet minuta susreta ušlo se s +4 da bi na kraju Poreč slavio rezultatom 32:28.

U redovima Poreča najefikasniji bio je Filip Perić s deset pogodaka, dok je Matija Rađaković upisao njih šest. Na vratima je Ivan Vekić imao 11 obrana. S druge strane, Dubrovnik su predvodili Mario Ratkajec i Tomislav Radić svaki s po šest pogodaka, dok je na vratima Marinko Ševo upisao 12 obrana.

U sljedećem kolu Porečani gostuju kod Spačve iz Vinkovaca, a utakmica je na rasporedu 5. prosinca.

Paket24 Premijer liga, 10. kolo:

RK Poreč – RKHM Dubrovnik 32:28 (15:16)

Poreč: Krbavčić 1 obrana, Vekić 11 obrana; Muranović, Mataija 4, Medved 1, Moslavac L. 1, Vinković, Perić 10, Pribanić, 5 Moslavac K., Malinarich, Lugar, Rađaković 6, Čipraka, Plovanić, Ikanović 5
Sedmerci: 5/7
Isključenja: 12 min. (Medved 2 min., Moslavac L. 2 min., Pribanić 4 min., Rađaković 2 min.)

Dubrovnik: Ševo, Morović, Raguž; Medić, Bazdan, Bevanda, Ratkajec, Jelavić, Gabrieri Marino, Lončarica, Radić, Gabrieri Matija, Knez