Vije14339-20107
02.12.2023. 23:34; ; Početna / Slider / Rukometaši Poreča pobjedom osigurali sedmu uzastopnu Ligu za prvaka ! Poreč – Metković Mehanika 32:18 (21:9)

Znalo se da Porečani večeras moraju odigrati bolje nego prošli vikend u Dubravi, jer protivnik je bio RK Metković Mehanika, direktan konkurent za ulazak u Ligu za prvaka. Shvatili su to i porečki rukometaši i odigrali možda i najbolju utakmicu u sezoni, te su doslovno pregazili protivnike iz Metkovića te slavili s 14 golova razlike na kraju utakmice i ovom pobjedom osigurali 7. uzastopni nastup u Ligi za prvaka .

Od samog početka utakmice Porečani su krenuli furiozno sa 4:0 u prve 4 minute igre. Iz odličnih obrana vratara Davida Vladića, redali su se brzi golovi  Poreča pa je u 20. minutu semafor pokazivao visokih 12:4. , a četiri minute kasnije stigli su porečki rukometaši do prve dvoznamenkaste prednosti u susretu ( 16:6), a na odmor se otišlo sa visokih 12 golova prednosti (21:9).

U nastavku utakmice Porečani su nastavili u istom ritmu do 45. minute kada su prednost povećali na nestvarnih 17 golova prednosti (30:13), a susret je završio rezultatom 32:18.

Uz nestvarnog Davida Vladića sa 17 obrana od 35 šuteva ( 49%), odličan je bio i  Arman Ikanović  sa 10 pogodaka za koje je potrošio samo jednu loptu više.

Trener Ilija Lovrinović: Mislim da je ovo bila jedna od naših najboljih utakmica ove sezone , ako ne i najbolja. Čestitam svojim dečkima na izborenoj Ligi za prvaka, čestitam i Metkoviću na fer i korektnoj igri.”

“Ova utakmica je pokazala našu želju za Ligom za prvaka i motiviranost pobijediti jakog protivnika. Nakon poraza u Metkoviću prije dva mjeseca odlučili smo danas stisnuti i pokušati pobijediti što je više moguće i to smo uspjeli. Iako smo sada osigurali Ligu za prvaka, svakako ćemo pokušati u sljedeće dvije utakmice uzeti 4 boda i sa stilom zaključiti ovu polusezonu.”, rekao je vratar David Vladić.

“Na krilima naših navijača odigrali smo neočekivano laku domaću utakmicu protiv Metkovića. Od samog starta smo preuzeli inicijativu te je to rezultiralo velikom prednošću na poluvremenu. U drugom dijelu smo također nastavili s dobrom igrom te tako tešku utakmicu priveli kraju. Čestitam suigračima na pobjedi te ulasku u ligu za prvaka.”, komentar je utakmice najboljeg strijelca večeras Armana Ikanovića.

Paket24 Premijer liga, Liga B, 12. kolo:

Poreč – Metković Mehanika 32:18 (21:9)

Poreč: Vladić 17 obrana (17+0), Ćopić, Mataija, Krajcar 4, Rušnjak 2, Car 3, Petrov , Boka, Krupić 3, Malinarich 1, Rađaković 2, Ikanović 10, Ivanković 1, Bajan 3, Čorić, Ljubić 3

Sedmerci: 4/5

Isključenja: 2 minute (Petrov 2)

Metković: Kozina 1 obrana, Obrvan 2, Ereš, Cvitanović, Krešić, Čutura 1, Halilović 4, Šunjić, Butigan 2, Mustapić 1, Raguž 2, Filipović, Koncul 1, Bašić 4, Jakić 2, Goluža 1

Sedmerci: 4/4

Isključenja: 4 minute (Cvitanović 2, Bašić 2)

U sljedećem kolu Porečani ponovno putuju, ovaj put u Rude , gdje u sklopu 13. kola Paket24 Premijer lige igraju protiv istoimenog domaćina, a utakmica je na rasporedu 10 prosinca  u 18:30 sati.

autor: Rukometni klub Poreč