Rukometaši Poreča neriješno s Goricom – RK Poreč – HRK Gorica 22:22 (10:10)

IMG_1027
20.11.2021. 23:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča neriješno s Goricom – RK Poreč – HRK Gorica 22:22 (10:10)

U vrlo zanimljivom i napetom susretu, rukometaši Poreča i Gorice podijelili su bodove. Iako su obje momčadi bile blizu slavlja na kraju je završilo 22:22 (10:10). S novim bodom Poreč je nastavio svoj dobar niz te je sada šest utakmica bez upisanog poraza.

Loše otvaranje utakmice imao je Poreč, uz izgubljenu loptu i dvije obrane protivničkog vratara do prvog gola domaćin je stigao tek u sedmoj minuti preko Armana Ikanovića. S druge strane, Gorica je svaki napad do tad uspješno privela kraju. Trener Lovrinović morao je rano pozvati time-out jer se Poreč mučio u napadu. Ubrzo je i Erik Krbavčić upisao obranu, a i Ikanović ponovno pogodio za 2:3. Do 11. minute izgledalo je to malo bolje na terenu, a i Gorica je zaredala greške što omogućava Poreču da izjednači na 4:4.

Igralo se tako u egalu do 18. minute kada gostujuća momčad kažnjava nove greške Poreča za odlazak na +2 (8:6). Potom je uslijedilo četiri minute bez gola s obje strane, nove obrane vratara, a post prekida Luka Vučić za smanjenje zaostatka na 7:8. Poreč nešto kasnije stiže i do prvog vodstva u utakmici (9:8), a Matija Rađaković povećava to na +2 u 26. minuti. No, naši momci to nisu uspjeli zadržati pa se na odmor otišlo pri 10:10.

Prvih deset minuta nastavka izgledalo je dobro, Krbavčić je upisao tri vrlo važne obrane time stigavši na ukupno devet i 43% uspješnosti, a napad je odvojio Poreč na 14:12. Moglo se i više, ali nije se iskoristilo te je protivnik ponovno poravnao na 14:14 preko Jure Čakarića u 42. minuti. Tako se minimalna prednost izmjenjivala sve do 54. minute kada Gorica prelazi u vodstvo 22:19 uz pomoć vratara Tomislava Sladoljeva te stvara napad i za novo odvajanje.

Novom važnom obranom Krbavčića Poreč je ipak uspio smanjiti minus, prvo Ikanović za 22:20 pa Lucian Krajcar za 22:21. I onda kreće drama u zadnje dvije minute. Tri napada, tri sedmerca i samo jedan iskorišten. I to onaj Rađakovića koji sekundu prije kraja osigurava podjelu bodova (22:22).

Najefikasniji u redovima Poreča bili su Matija Rađaković sa šest pogodaka te Arman Ikanović s njih pet, dok je na vratima Erik Krbavčić sakupio 12 obrana (36%).

U sljedećem kolu u Poreč stiže PPD Zagreb, a utakmica je na rasporedu u petak, 26. studenog, s početkom u 18 sati.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 10. kolo:

RK Poreč – HRK Gorica 22:22 (10:10)

Poreč: Krbavčić 12  obrana (10+2), Vladić; Muranović, Thoss, Krajcar 2, Vučić 1, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 6, Plovanić, Moslavac, Ikanović 5, Vinković, Bošnjak 4, Ljubić 4

Sedmerci: 4/6

Isključenja: 8 minuta (Ljubić 2, Ikanović 2, Moslavac 2, Petrov 2)

Gorica: Turčić 2 obrane (0+2), Jozepović, Sladoljev 12 obrana (12+0); Ceković 5, Turkalj, Laljek 4, Goričanec 1, Baković, Cikatić 2, Čakarić 3, Solariček, Bura 3, Barišić, Tomašić 1, Gal 3