Parenzana 2024-s

Stolni tenis : Leon Španić viceprvak “Saše Paara” !

ZAGREB 25.10.14 040
27.10.2014. 11:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis : Leon Španić viceprvak “Saše Paara” !

Proteklog vikenda  25.-26.10.2014.godine u Zagrebu održan je 16. Memorijalni turnir u stolnom tenisu “Saša Paar” na kojem je sudjelovalo preko 370 stolnotenisača i stolnotenisačica iz većine Hrvatskih klubova.

Sjajan uspjeh na turniru ostvario je Leon Španić iz Poreča osvojivši 2. mjesto. Španić je grupu završio sa tri pobjede da bi u 1/16 bio bolji od   Golubić Kristijana (Samobor) kojeg je savladao sa 3-2 , u 1/8 finala Leon je glatko sa 3-0 dobio Bošnjak Ivana (V.Gorica), 1/4 finale protiv Lovra Zovka (Zagreb) Španić je velikom i neizvjesnom borbom do kraja uspjeo dobiti meč sa 3-2. U polufinalu dosta lako savladao je Leona Šanteka iz Ljubešćice sa 3-0. Finalni dvoboj Španić je izgubio sa 3-0 od Tice Jakova (Zagreb) sa 3-0.
Kod kadeta Antolović Karlo (Sv.Lovreč) zaustavljen je u 1/4 finalu a nove bodove osvojili su Švaganović Luka i Antonio Radojković.

U kategoriji najmlađih Mateo Šušljik (Poreč) zaustavljen je u 1/8 finala, Antonio Matošović (Kanfanar) također u 1/8 finala a nove bodove osvojio je Sošić Gabriel (Kanfanar).
Dora Popec iz Poreča nakon tri pobjede u grupi i prolaska 1/16 finala zaustavljena je u 1/8 finala od kasnije pobjednice turnira Arapović Hane (Zagreb).

U kategoriji mlađih kadeta Antolović Karlo i Luka Švaganović zaustavljeni su 1/4 finalu dok je Antonio Radojković zaustavljen u 1/8 finala. Nove bodove i “ulaz” na rang listu u ovoj kategoriji ostvarili su  mladi igrači Mateo Šušljik i Sošić Gabriel a također mlađa kadetkinja Poreča Dora Popec ostvarila je ulazak na rang listu u ovoj kategoriji.

U konkurenciji juniora Leon Španić je zaustavljen u 1/16 finala od Cvetka Luke (Zabok) .

Odličan rezultat , dobra igra i zalaganje daju veliki optimizam treneru Jakovetiću koji će u narednom razdoblju pokušati još bolje pripremiti svoje igrače za Međunarodni turnir “Mirko Abramović” koji se održava od 14.-16.11.2014.godine u Varaždinu.