Parenzana 2024-s

Stolni tenis: Antolović Johannes Karlo 3. na 1. HSTS turniru “Reno Vinek”.

OPATIJA300814010
01.09.2014. 09:46; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Antolović Johannes Karlo 3. na 1. HSTS turniru “Reno Vinek”.

Proteklog vikenda 30.-31.08.2014. u Gradskoj športskoj dvorani “Marino Cvetković” u Opatiji održan je 1. Hsts-ov turnir “Reno Vinek”.  Turnir je okupio preko 280 stolnotenisača i stolnotenisačica iz većine klubova Hrvatske.

Sjajan uspjeh u kategoriji mlađih kadeta postigao je član Svetog Lovreča Antolović Johanes Karlo koji je osvojio 3. mjesto. Antolović je grupu završio sa dvije pobjede i kao prvoplasirani bio slobodan u 1/16 finala . U 1/8 finala pobjedio je Vresk Nou iz Samobora sa 3-0. Meč četvrtfinala bio je repriza Paga u kome je Antolović u predivnom meču pobjedio Leona Šanteka (Ljubešćica) sa 3-1. U polufinalnom dvoboju protiv Lovra Zovka iz Zagreba Antolović nije mogao pružiti veći otpor te je poražen sa 3-0.
Luka Švaganović je turnir završio kao 5. što je lijep uspjeh za ovog mladog igrača Svetog Lovreča. Luka je u 1/4 finalu poražen od Lovra Zovka sa 3-1. Jovičić Luka zaustavljen je u 1/16 finalu a nove bodove osvojio je i Antonio Radojković iz Poreča.

U kategoriji najmlađih kadeta mladi ali sve bolji igrač Poreča Mateo Šušljik grupu je prošao sa dvije pobjede, a zaustavljen je u 1/8 finala od Dubravac Marina iz Osijeka sa 3-1.  Treba reći da je Mateo Šušljik već na početku sezone 12. najmlađi kadet Hrvatske na rang-listi Hsts-a. Nove bodove i “Ulaz” na rang listu ostvario je i Antonio Motošović iz Kanfanara dok je nove bodove uknjižila i Dora Popec najmlađa kadetkinja Poreča.

U kategoriji kadeta sijajan uspjeh i plasman u 1/4 finale ostvario je Leon Španić iz Poreča . Španić je grupu završio sa tri pobjede da bi u 1/16 finala bio slobodan. U 1/8 finala pobjedio je Antolović Johannes Karla sa 3-0. U 1/4 finalu zaustavljen je od Mijatovića iz Zadra sa 3-1.Već na početku sezone temeljem rang liste i upravo ostvarenim četvrtfinalom u Opatiji Španić je ostvario uspjeh vrijedan pažnje jer je osigurao poziv u kadetsku reprezentaciju Hrvatske koja će natupiti na ITTF WJC CROATIA OPEN koji se održava u Varaždinu od 17.-21.09.2014.
Nove bodove u ovoj konkurenciji ostvarili su i Luka Švaganović te Antonio Radojković.

Trener Jakovetić svakako mora biti zadovoljan početkom nove sezone jer ostvareni rezultati njegovih igrača govore da se tijekom ljetnjih raspusta odlično radilo u stolnoteniskom kampu u Svetom Lovreču.