Rukomet: Maestralni Porečani do uvjerljive pobjede u Vinkovcima

Perić1
17.11.2018. 23:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Maestralni Porečani do uvjerljive pobjede u Vinkovcima

Fantastična predstava rukometaša Poreča večeras u Vinkovcima. Gotovo da nisu ni dozvolili domaćinu da se ponada u bodove, što je veliki podvig i ovom su pobjedom istaknuli sebe kao momčad koja želi i može u Ligu za prvaka.

U četvrtoj minuti je Matija Rađaković pogodio za 0:3, nakon čega su se Vinkovčani vratili na 3:5 u devetoj preko Smojvera da bi do predaha na krilima sjajnog Mataije Porečani otišli na ogromnu prednost od sedam golova razlike.

Nastavak nije donio nikakvu drugačiju sliku, Porečani su bili goropadni i racionalni pa je semafor u 42. minuti pokazivao 13:20, a u 54. čak 20:29. Do kraja su Vinkovčani svoj poraz smanjili na ugodniju razliku.

Kod njih, najefikasniji bio je Ranko Božić s osam pogodaka, a kod gostiju su gotovo svi bili raspoloženi. Vedran Mataija, Filip Perić, Ivan Filipović i Matija Rađaković su kombinirano za 25 golova potrošili tek 32 lopte, a vratar Denis Karić je u prvom poluvremenu skupio osam pa u drugom još dvije obrane uz 32% uspješnosti.

VINKOVCI – Dvorana ekonomske škole – PREMIJER HMRL – 9. KOLO

SPAČVA – POREČ 26:30 (7:14)

SPAČVA: Stojanović D., Jurić 2, Maroš, Mažurana, Koncul, Ilić, Šaravanja 1, Vukušić 1, Antunović, Raguž 1 (1), Mihaljević, Smojver Doma. 6, Bolanča, Božić 8, Smojver Domi. 7, Ereš

POREČ: Popović, Muranović, Sakić 3, Mataija 5, Medved, Thoss 2, Pribetić, Perić 6, Ševo, Petrov, Žagar, Filipović 7, Mišić, Rađaković 7 (5), Ventin, Karić

Isključenja: Spačva 4 minute (Raguž 2, Smojver Domi. 2) Poreč 4 minute (Mataija 2, Sakić 2)