Liga za prvaka: RK Poreč-RK Nexe 22:25 (9:13)

23.04.2014. 23:55; ; Početna / Sport i rekreacija / Liga za prvaka: RK Poreč-RK Nexe 22:25 (9:13)
MMI2916214

Rukometaši Poreča porazom su otvorili ovogodišnju Ligu za prvaka. Večeras je SEHA-ligaš iz Našica superiorno protutnjao Velim Jožom i pokazao kako će i dogodine biti u društvu regionalnih velikana. Domaći su tek na kraju, ponajviše zahvaljujući opuštanju Slavonaca, došli do časnog poraza.

Već je početak susreta nagovijestio da će Našićani do bodova koji im vjerojatno i naredne sezone, već sad, jamče SEHA ligu. Početnu mini seriju „cementaša“ od 0:3, tek je u osmoj minuti prekinuo Topić, ali tad je ponovno nastao petominutni „black-out“ Porečana, pa gosti, zahvaljujući novoj mini-seriji, odlaze, već tad se vidjelo, na nedostižnih 1:7.

U 16. već je bilo prvih +7 momčadi trenera Kordia, pogodio je Švić, a dvije minute kasnije Mrđenović za 3:11. Slijedi gol Buvinića, ali i nova dva u Cvitkovićevoj mreži, pa u 22. minuti bilježimo rekordni zaostataka domaćina od -9, bilo je 4:13. No, ponajprije zahvaljujući trostrukom strijelcu Thossu, domaći na odmor ipak odlaze sa „samo“ sedam golova minusa, okončano je 9:16.

Drugi dio počeo je obećavajuće za Ilićevu momčad, s dva uzastopna gola Ćosića, u 31. i 33. minuti, Porečani dolaze na 11:16, Pavelić vraća na +6, ali Galiot u 34. i Thoss, dvije minute kasnije, još više smanjuju prednost „zelenih“ pa semafor pokazuje 13:17. Ali ne daju se ni Slavonci koje Pavletić i Sakić ponovno vračaju na +6, u 47. isti semafor pokazuje 16:22.

Slijedi devet minuta igre „gol za gol“, domaći smanjuju na pet, a gosti biježe gol dalje. A tad, Galiota najprije smanjuje na 20:25, a kad je sve bilo riješeno najefikasniji Buvinić u predzadnjoj postiže svoj sedmi, a Galiot peti gola pa sve završava s podnošljivih tri pogotka razlike.