Rukomet: Porečani poraženi na domaćem terenu

27.09.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Porečani poraženi na domaćem terenu

Dvorana SRC «Veli Jože». Gledatelja 350. Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek).

POREČ: Čarapina (20+0), Gračić, Krevatin, Mataija 6 (3), Galijot, Vujić, Čorić, Lovrinović 5 (1), Turković 2, Radošić, Ivančev 2, Gudić 4, Thoss, Rađaković, Gruičić 4, Sever 2.

MKA IPC: Sladoljev (18+0), Lončar, Pažin 1, Rodik, Varga, Balog, Karačić 1, Crnić, Zadravec, Turk 1, Mesarić 1, Krajner 6, Pašaliić 3 (2), Herman 2, Čavar 5, Jelenić 6.

Sedmerci: Poreč 5 (4), MKA IPC 2 (2). Isključenja: Poreč 2, MKA IPC 8 minuta.

Rukometaši «Poreča» poraženi su u dramatičnoj utakmici s tijesnim golom zaostatka, prva puta u svojoj petogodišnjoj premijerligaškoj povijesti na domaćem parketu od čakovečkog kluba koji je uoči ove sezone promijenio ime u MKA IPC, a time očito i navike. Čakovčani iz «Velog Jože» nosi vrijedne bodove s kojima su pobjednički niz na otvaranju sezone produžili na već četvrtu utakmicu. Mada, moglo je, a i ne bi bilo nezasluženo da je rezultat bio najmanje poravnat, ako ne i na stranu Porečana koji su ipak sami krivi za gubitak domaćih bodova s obzirom na napadačku «crnu rupu» sredinom drugog poluvremena i propuštene čak dvije prigode za izjednačenje u zadnjoj minuti utakmice.

Susret su bolje otvorili Čakovčani čiji se vratar Sladoljev odmah na početku razbranio i time doprinio da do devete minute njegov klub povede s najviših 5:1 uz činjenicu da je u tom periodu posebno curilo na desnoj strani porečke obrane s obzirom da je gostujuće lijevo krilo Čavar zabio čak četiri gola. Porečki rukometaši ipak su se uspjeli pribrati i vratiti u utakmicu, stići i na zaostatak od jednog gola, a od sredine prvoga dijela razbranio se i njihov vratar Čarapina koji je do kraja utakmice s vrhunskih 20 obrana bio najbolji pojedinac domaćina, no njegovi suigrači odličnu vratarsku večer nisu uspjeli naplatiti.

Najbolji period igre u prvom poluvremenu momčad iz «Velog Jože» je imala od 22. do 26. minute kada je serijom 5-0 zaostatak od 7:10 uspjela pretvoriti u vodstvo 12:10 i s tom prednošću otići na odmor. U istom dobro ritmu «Poreč» je otvorio drugi dio i za tri-četiri minute igre povećao prednost na najviših «plus četiri» (17:13, 18:14). Vrlo dobra momčad iz Čakovca ipak se nije dala potpuno slomiti te se u narednih pet-šest minuta uspijevala držati na zaostatku od dva-tri gola. I onda, od 40 minute kada je Gudić pogodio za vodstvo Porečana 19:17 nastaje potpuni napadački «mrak» u igri domaćina koji su u narednih 13 minute igre uspjeli mrežu pogoditi samo jednom iz sedmerca preko Mataije. S druge strane Čakovčani su nanizali šest golova za vodstvo 23:20, a njihov je vratar Saladoljev u tom periodu nanizao pet obrana.

Premda su gosti tri minute prije kraja i dalje imali tri gola prednosti (26:23) tračak nade pojavio se u narednoj minuti kada su Gudić, te Gruičić iz kontre uspjeli smanjiti na minimalni zaostatak 25:26, a uz to Čarav je zaradio isključenje pa su zadnje dvije minute domaćini imali i igrača više. No unatoč dvije obrane Čarapine koji im je omogućio dva napada Porečani u te dvije minute nisu uspjeli poentirati s obzirom da je Ivančev minutu prije kraja šutirao preko vratiju, a Guduću su šest sekundi do kraja suci «svirali» probijanje.