Porečke srednjoškolke prvakinje u odbojci

11.05.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke srednjoškolke prvakinje u odbojci

Finalnim natjecanjima srednjoškolaca u PoreČU, ali i u još nekoliko istarskih mjesta, te u Rijeci završeno je šestodnevno prvenstvo školskih sportskih društava Hrvatske, prave male Olimpijske igre hrvatskih školaraca, na kojem je sudjelovalo više od dvije tisuće učenica i učenika, odnosno 253 ekipe. Istarske škole posebno su se istaknule u odbojci, ponajviše ženskoj s obzirom na to da su, nakon što su prvakinje Hrvatske za osnovne škole postale učenice umaške OŠ Marije i Line, isti uspjeh na natjecanju srednjoškolki ostvarile i učenice porečke SŠ Mate Balote. Porečanke su u prvom dijelu natjecanja po skupinama s glatkih 2:0 pobijedile Gimnaziju iz Velike Gorice i prvu gimnaziju iz Varaždina, potom također s 2:0 i požešku gimnaziju te u finalu s 2:1 Sportsku gimnaziju iz Zagreba i tako obranile prošle godine osvojenu titulu prvakinja.
Za SŠ Mate Balote igrale su:
Diana Štifanić, Samanta Pero, Emina Zahirović, Karla Udovičić, Laura Sumić, Danijela Ključec, Slađana Kitić, Laura Miloš, Nika Mostahinić, Vanessa Pahović, Rene Sain i Lena Burilo. Voditelj im je Anton Malnar.
Učenice pazinske Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile okitile su se brončanim medaljama u košarci nakon što su u prvom dijelu natjecanja po skupinama sa 72:48 pobijedile Ekonomsku školu iz Siska, a s 51:75 izgubile od Ekonomske škole iz Šibenika.
U polufinalu su pak Pazinjanke s 45:82 poražene od kasnijeg prvaka Hrvatske zagrebačke gimnazije, dok su na koncu u susretu za treće mjesto s 58:40 pobijedile Gimnaziju A. G. Matoša iz Đakova.
Korak do medalje ostali su učenici rovinjske Srednje škole Zvane Črnje koji su takoder u odbojci zauzeli četvrto mjesto. Rovinjci su u natjecanju po skupinama s 2:0 pobijedili Tehničku školu iz Čakovca, a istim su rezultatom izgubili od osječke gimnazije. Potom su u polufinalu s 0:2 poraženi od kasnijeg državnog prvaka, Sportske gimnazije iz Zagreba i na koncu su u utakmici za treće mjesto s 1:2 poraženi od sisačke gimnazije.