Porečke kuglačice pobijedile Rijeku 6:2

Vije10623-15951
14.02.2021. 19:12; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke kuglačice pobijedile Rijeku 6:2

U subotu su u 11. kolu kuglačice porečke Istre ugostile ekipu Rijeke iz istoimenog grada. Rezultat je bio 6:2 za domaću ekipu i sa 155 čunja u plusu. Rijeka je oborila 3224 čunja, dok su istranke oborile 3379 čunja.

Nakon prvog para rezultat je bio neriješen 1:1.
Valentina Pavlaković osvojila je poen, a Marijana Liović iako je srušila čak 13 čunjeva više od riječanke Matee Juričić ipak je poen pripao Matei jer je osvojila 3 seta.

Veliki preokret se dogodio u drugom krugu gdje su igračice Maja Nanić i Nikolina Pavlaković odigrale vrhunsku igru i dovele rezultat na 3:1.
U zadnjem krugu igrale su Nataša Ravnić i Katja Oplanić, a s obzirom da je utakmica bila u pozitivnom smjeru za Istru, priliku da igraju u zadnjem setu ponovo su dobile sestre Dora i Tea Štetić(kadetkinje) i tako polako stiču prvoligaška iskustva.

Najuspješnija igračica utakmice bila je Nikolina Pavlaković sa 596 srušenih čunja, a kod gošće Matea Juričić sa 567 srušenih čunja.

Idući susret igračice Istre gostuju u Ogulinu.