Plivačice i plivači KDPSR Poreč uspješni na 102. maratonu Šilo – Crikvenica

18.08.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Plivačice i plivači KDPSR Poreč uspješni na 102. maratonu Šilo – Crikvenica

102. Plivački maraton Šilo-Crikvenica tradicionalno se održao 15. kolovoza, na blagdan Vele Gospe. Ovogodišnjem izazovu preplivavanja kanala i rušenju osobnih rekorda su se odazvala 274 plivača koja su se pojavila na registraciji starta, od najmlađih, Noe Pahlić (ž) i Enrina Škiljana, rođenih 2004. godine, pa do najstarijih, Vlatka Rogića, rođenoga 1935. g. i dr. Ive Belana rođenoga 1936. godine.

KDPSR Poreč zastupali su: Anja Trišić, Paula Klunić, Danijel Čitar, Žarko Salopek, Goran Višković, Noel Žužić, Valter Pilato, Longion Sošić, Željko Sušek i Matej Grbac.

Pred „domaćim" plivačima sa područja Grada Crikvenice bio je veliki izazov, tko će ove godine dobiti prestižnu nagradu za najboljega plivača, te najbolju plivačicu s područja Grada Crikvenice – nagrada za najbolju plivačicu je ove godine dodijeljena prvi put.

Organizator, Grad Crikvenica, je za pobjednike osim pehara pripremio i novčane nagrade, a za neke i keramičke likove Antona, maskote crikveničkoga maratona, izrađenih u keramičkoj radionici OŠ Zvonka Cara.

U cilju je vladalo uzbuđenje – četiri su plivača ušla gotovo ravnopravno na 50 metara. Među njima je i Karla Šitić… izgledalo je da će djevojka nadjačati muške konkurente u apsolutnoj kategoriji.
No ipak, 15 metara prije cilja, izdvojio se Duje Milan, kadet rođen 1997. godine, a Karla Šitić je ušla u cilj druga, sa samo dvije desetinke sekunde zaostatka. Treće mjesto je pripalo starijem bratu Duje Milana, Marinu Milanu, sa samo jednom desetinkom sekunde zaostatka za Karlom. Bio je to zaista dramatičan finiš, pravi užitak za gledatelje i navijače kojima su vrijeme kratile atraktivne plivačice iz Kluba za sinkronizirano plivanje iz „Aqua maris" iz Rijeke.
Anja Trišić je u ženskoj konkurenciji osvojila drugo mjesto te tako u CroCup poretku ukupno zadržala vodeću poziciju među ženama. Paula Klunić je osvojila 6. mjesto u ženskoj konkurenciji, pa članice KDPSR Poreč čvrsto drže drugo mjesto ekipno u CroCup-u.
U muškoj konkurenciji među Porečanima najbrži je bio Danijel Čitar, koji je u svojoj kategoriji osvojio i brončanu medalju. Danijel i Žarko Salopek trenutačno su ekipno treći u ukupnom poretku CroCup-a.
Izvrsne rezultate postigli su svi plivači KDPSR Poreč, koje možete pogledati na stranicama porecswimming.hr.