Ljepotica na Velom Joži pripala Porečanima uz dva pogotka Abramovića, JADRAN POREČ – ULJANIK 3:1 (1:0)

279914315_5204421236284818_140678894904125587_n
08.05.2022. 10:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Ljepotica na Velom Joži pripala Porečanima uz dva pogotka Abramovića, JADRAN POREČ – ULJANIK 3:1 (1:0)

Jadran i Uljanik odigrali su na Velom Joži utakmicu koja komotno može konkurirati za jednu od najljepših predstava ove sezone, te utakmicu koja kvalitetom igračkog kadra spada u rang više od trenutnog u kojemu ove momčadi nastupaju, piše istrasport.eu

Gosti s Verude odlučno i odlično su ušli u susret i u prvih dvadeset minuta u potpunosti zatvorili prilaze svojem golu te prijetili iz brze tranzicije. No, u 25. minuti ipak vodstvo domaćina.

Lepinjica je s loptom nanizao nekolicinu igrača i uposlio Abramovića koji je prošao jednoga na putu prema golu Uljanika no onda je srušen, a Al Tharwan mirno iz najstrože kazne poentira za 1:0.

Imala je domaća momčad u 37. minuti i lijepu prigodu preko Olivera Sumića, no iskazao se Kraljević pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom domaćina.

U 57. minuti izjednačenje. Jereb je primio jednu povratnu loptu i poslao u malu mrežicu Pavlićevog gola za povratak gostiju u utakmicu.

Digli su nakon toga ponovno Porečani ritam pa bilježimo prigodu Lepinjice koju Kraljević brani, no nije mogao ništa nakon udarca Abramovića koji iza njegovih leđa šalje povratnu loptu Sumića za novo vodstvo Jadrana.

U 75. minuti Sumić je u stopostotnu prigodu gurnuo Hmuru koji nesebično poslužuje Abramovića, a ovaj postavlja konačan rezultat današnje ljepotice s Velog Jože, premda je Uljanik u 85. minuti pogodio gredu domaćeg gola i propustio zakomplicirati samu završnicu. Ono što je dobro je to da ćemo susret istih suparnika imati prigode pogledati ovoga utorka u polufinalu Kupa NSŽI.

POREČ – Stadion Veli Jože – 3. HNL ZAPAD – 23. kolo – SUDAC: Mateo Čalić (Marčana), POMOĆNICI: Hrvoje Radić (Zagreb) i Jurica Šarić (Dugo Selo)

JADRAN POREČ – ULJANIK 3:1 (1:0)

Žuti kartoni: Mendiković (Jadran Poreč), Krasniqi, trener Kolić (Uljanik)

Strijelci: 1:0 Al Tharwan 25′, 1:1 Jereb 57′, 2:1 Abramović 69′, 3:1 Abramović 76′

JADRAN POREČ: Pavlić, Al Tharwan, Lepinjica, Ivetić (67. Hmura), Sumić, Mendiković, Abramović (90. Šverko), Baryan, Radman (67. Perković), Bernobić, Vlizlo (63. Mofardin)

Trener: Dalibor Šuran

ULJANIK: Kraljević, Long (73. Batelić), Prelčec, Ramadani (78. Lozančić), Matteoni (57. Raković), Johnson Krasniqi (46. Rosić), Žiković, Jereb (73. Bogdan), Radetić, Gračić

Trener: Saša Kolić