Rukometaši Poreča odigrali remi s Varaždinom za kraj sezone u Paket24 Premijer ligi

IMG_1326
08.05.2022. 11:22; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča odigrali remi s Varaždinom za kraj sezone u Paket24 Premijer ligi

Rukometaši Poreča zaključili su ovosezonski nastup u Ligi za prvaka remijem s Varaždinom 1930. Nakon minimalne prednosti (13:12) na poluvremenu, domaćini su pojačali u drugom dijelu i vodili sve do pred kraj kada je Luka Vučić zabio za konačnih 24:24.

Iako je na samom početku susreta Poreč gubio 1:3 vrlo brzo su se Istrijani vratili u susret i golom Luciana Krajcara poravnali na 3:3. Igralo se tako u gotovo izjednačenom tonu sve do kraja prvog dijela susreta, a da Poreč na odmor otiđe s minimalnom prednosti pobrinuo se Luka Malinarich koji u posljednjoj sekundi zabija za 13:12.

Uvodne minute nastavka donijele su dobru igru Poreča i čvrstu obranu, a kao rezultata stigla je +2 prednost. No, oko 45. minute Varaždin pojačava tempo, kažnjava pad koncentracije Poreča i serijom 4-0 prelazi u vodstvo 21:19. Taj zaostatak Poreč je lovio sve do kraja susreta, pri 24:23 za domaćina i pet sekundi do kraja, Poreč krade loptu i Luka Vučić zabija za konačnih 24:24. Varaždinci su imali još jedan kratak pokušaj za pobjedu, ali blok to zaustavlja.

Najefikasniji kod Poreča bio je Antonio Ljubić s devet golova, Luka Vučić upisao je šest pogodaka, a jedan manje dodao je Krajcar. Na vratima je David Vladić sakupio osam obrana, a dvije je imao Erik Krbavčić. Petar Sklepić sa sedam golova predvodio je Varaždin, a Tin Herceg obranio je deset lopti.

Poreč i Varaždin remijem zaključili su sezonu na posljednja dva mjesta Lige za prvaka.

Pred igračima Ilije Lovrinovića sada je završnica Kupa Hrvatska u sklopu koje u polufinalu igraju protiv PPD Zagreba. Utakmica u Žatiki na rasporedu je u petak, 13. svibnja, u 19 sati.

Najbolji igrač Poreča, Antonio Ljubić, osvrnuo se na utakmicu: ”Nažalost nismo uspjeli uzeti dva boda u Varaždinu, ali mislim da na kraju možemo biti zadovoljni s utakmicom koja je ujedno bila i posljednja u ligi ove godine. Pred nama je još ostala utakmica Kupa Hrvatske u petak u kojoj ćemo dati sve od sebe protiv PPD Zagreba. Ovim putem sve ljubitelje rukometa da dođu u Žatiku i daju nam podršku u nama najbitnijoj utakmici ove sezone.”

”Borbena utakmica koja nije bila nešto lijepa, slična kao i u Poreču. Smatram da je remi najpošteniji ishod, tako da čestitam svojim dečkima na borbi”, rekao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.