košarka

15.11.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Kadeti nastavljaju svoje prvenstvo a u ovom kolu košarkaši Poreča i Novigrada nisu imali previše razloga za radovanje.

Košarkaši Poreča su odigrali utakmicu petog kola prvenstva u svojoj dvorani a gosti su im bili kadeti Tinjana. U dosta izjednačenoj igri tijekom čitavog susreta na kraju su ipak gostujući igrači bili prisebniji pa su došli do pobjede od 76:67 i tako ostavili Porečane na jednoj pobjedi u pet odigranih kola a priliku za drugu pobjedu potražiti će u sljedećem kolu kada im u goste dolazi momčad Olive iz Vodnjana.

Novigradski kadeti su u ovom tjednu dva puta gostovali u Pazinu i sa oba gostovanja se vratili pognute glave.

U zaostaloj utakmici 4. kola igrali su u srijedu s momčadi Klasičara i očekivali pobjedu, no domaćini nisu mislili tako. Od samog početka domaćini igraju čvrsto i borbeno pa nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 22:19. Drugu četvrtinu Klasičari igraju vrlo angažirano i borbeno pa i taj dio utakmice rješavaju u svoju korist tako da na poluvremenu imaju vodstvo od 47:39. Treću četvrtinu domaćini igraju najbolje pa sva nastojanja Novigrada da smanji vodstvo domaćina ne uspijevaju pa Klasičar dolazi do vodstva od 15 koševa prednosti što u zadnjoj četvrtini znalački čuvaju do kraja utakmice i dolaze do prve pobjede u prvenstvu rezultatom 91:76 a ujedno nanose prvi poraz momčadi Novigrada.

Jučer su novigradski kadeti ponovno gostovali u Pazinu a igrali su s drugoplasiranom momčadi Istraplastike. Domaći igrači od samog početka igraju vrlo agresivno i zbunjuju gostujuće igrače koji puno griješe a rezultat takve igre je vodstvo domaćina od 33:7 nakon prve četvrtine. Druga četvrtina se igra izjednačeno jer novigradski košarkaši ipak hvataju ritam pa dobivaju ovaj dio igre ali domaćini na poluvremenu imaju solidno vodstvo od 59:35. To je bilo sve što su napravili kadeti Novigrada jer je u nastavku utakmice na terenu igrala samo jedna momčad i to ona domaća dok su gosti bili uglavnom pasivni promatrači koji se nisu mogli oduprijeti naletima raspoloženih igrača Istraplastike koji u trećoj četvrtini još povećavaju prednost za 20-tak koševa a jednako tako i u zadnjoj četvrtini pa dolaze do vrlo uvjerljive pobjede od 131:63. U odličnoj momčadi domaćina čak je sedam igrača postiglo 10 ili više pogodaka a najefikasniji su bili Sirotić s 24 te Ivančić i Velenderić sa po 19 koševa, dok su kod Novigrada nešto bolji od ostalih bili Stojanović s 19 i Popović sa 16 koševa.

Nakon ovih poraza Novigrada još su samo neporažene momčadi Stoje i Pule 1981 koje predvode ligu a za njima slijedi Istraplastika s jednim porazom i dalje Novigrad, Klasičar i Tinjan, dok su u donjem dijelu poretka Poreč i Stoja II dok su još bez pobjede Rovinj i Oliva.

U šestom kolu se sastaju: Tinjan – Stoja, Novigrad – Stoja II, Pula 1981 – Istraplastika, Rovinj – Klasičar, Poreč – Oliva.

Gostovanje kadeta u Pazinu iskoristili su Novigradski juniori za odigravanje prijateljske utakmice s domaćom Istraplastikom. Početak utakmice protiče u izjednačenoj igri s dosta pogrešaka obje momčadi a u takvoj igri se gosti nešto bolje snalaze pa na kraju prve četvrtine imaju neznatno vodstvo od 15:13. U drugoj četvrtini nema većih promjena u odnosu snaga pa i taj dio igre pripada gostima koji na poluvremenu imaju vodstvo od 39:34. Drugo poluvrijeme domaćini odlučuju igrati nešto agresivnije što im polazi za rukom jer gosti gube dosta lopti koje domaćini s lakoćom realiziraju i prelaze u vodstvo od 3 koša prednosti nakon treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini gosti pokušavaju doći do preokreta i pobjede ali im domaćini to ne dopuštaju dobrom igrom u obrani i napadu tako da na kraju zasluženo dolaze do pobjede od 73:67. Kod domaćina su najbolji bili Miletić s 20 te Sirotić i Brajković sa po 13 koševa, dok su kod Novigrada najviše postigli Tomas 25, Stojnić 23 i Stojanović 10 koševa.