Jedan poraz i jedna pobjeda za rukometašice Poreča ovog vikenda

43462892_10214747401135997_3937959405219217408_n
07.10.2018. 23:32; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedan poraz i jedna pobjeda za rukometašice Poreča ovog vikenda

Rukometašice Poreča su u nedjelju 7.10.2018. godine bile domaćin rukometašicama Buzeta u rukometnoj utakmici 1. kola 1. Hrvatske rukometne lige za mlađe kadetkinje rođene 2004/05 godine.

Loše otvaranje utakmice od samog početka odrazilo se i na krajnji rezultat ove utakmice, nisu uspjele naše rukometašice ostvariti zamisli trenera Rajkovića i prvo poluvrijeme utakmice otišlo je na stranu gošći iz Buzeta.

U nastavku susreta odlična igra naših rukometašica, uspjele su stići na dva zgoditka zaostatka za protivnicama ali do kraja utakmice ipak nedovoljno za konačan preokret i prvu domaću pobjedu.

ŽRK Poreč – ŽRK Buzet   20:23 (7:13)

Zgoditke za Poreč su postigle: Hrlić 7, Picco 6, Ivančić 3, Pušić 2, Prgić i Nikolić po 1.

Za ekipu Buzeta najviše zgoditaka je postigla Aurora Vivoda 11.

Ekipa ŽRK Poreč igrala je u sastavu: Hana Miličević, Saša Matoševič, Vita Ivančić, Marija Barišić, Dina Mejrić, Leona Picco, Valentina Kodan, Petra Hrlić, Mirna Hutinski, Nikol Pujas,  Nika Pušić, Ivana Prgić, Lana Prgić i Zea Aleksić.

Trener Goran Rajković.

Rukometašice ŽRK Poreč bile su domaćin u 1. kolu natjecanja 3. Hrvatske rukometne lige zapad za žene, ugostile su rukometašice ŽRK Pazin, ostvarile su prvu pobjedu sa vrlo uvjerljivim rezultatom i konačnom razlikom od devet zgoditaka prednosti u odnosu na svoje protivnice.

Porečanke su u prvih desetak minuta nervozno ušle u igru, dosta su se mučile u napadu, ali onda kreću sa odličnom i čvrstom igrom u odbrani i još boljim napadačkim akcijama, visokim ritmom slomile su svoje protivnice i sa takvom igrom su u drugom dijelu utakmice došle do najveće prednost od trinaest zgoditaka razlike.

Pazinjanke su u završnici susreta uspjele smanjiti rezultat i spasiti se od težeg poraza.