III HNL ZAPAD/POREČ: NK Jadran-NK Opatija 1:5 (1:3)

03.05.2014. 19:56; ; Početna / Sport i rekreacija / III HNL ZAPAD/POREČ: NK Jadran-NK Opatija 1:5 (1:3)
2014-05-03_19h54_38

Čini se da su istarske momčadi postale „kante za napucavanje“ Opatijaca. Nakon sedam komada u Bujama gosti s Liburnije su i na Velom Joži napunili domaću mreži, pukla je „petarda“ u Petrušićevoj mreži.

Započelo je punom terenskom inicijativom domaćih koja je rezultirale s dvije veliki prigode, no Ereiz u petoj i Baša 10 minuta kasnije nisu se najbolje snašli iako su bili u situacijam oči u oči s Peterfaiem. No, u 19. gosti ipak idu na centar. Srušen je Kepčija od strane gostujućeg vratara i sam realizirao najstrožu kaznu. No, radost domaćih trajala je samo pet minuta, Mance je primio lotu na nekih 10 metara, malo iskosa s desne strane i jakim udarcem pospremio je u suprotni kut nemoćnog Petrušića. Nakon pola sata igre potpuni obrat, „potegao“ je Kolić iz slobodnjaka sa 18. metara, a domaći vratar samo pogledom ispratio loptu, koja je od skliske trave obila dodatno ubrzanje i završila u mreži iza njegovih leđa.

Na samom početku drugog dijela velika prigoda Jadrana, no Kepčija, s nekih pet metara, šutira pored gola. Kazna domaće sustiže u 57. minuti kad Rudan glavom, sa 10-11 metara, jednu „svijeću“ posprema iza Petrušićevih leđa. U 00. potpuni potop domaćeg „broda“, Rudan je ubacio na 10-ak metara od Jadranovog gola, a Bjelnaović zahvatio loptu u punom trku i naprosto je „zakucao“ u domaću mrežu. Raspad „sistema“ u domaćoj obrani koristi ponovno Bjelnović koji u 75. ispaljuje „petardu“ u Petrušićevoj mreži.