•U Omišu održano Državno prvenstvo na 10.000 m i CroCup maraton

30.07.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / •U Omišu održano Državno prvenstvo na 10.000 m i CroCup maraton

U Omišu je u subotu, 28. srpnja, održan 13. Omiški maraton, peti u Crocup seriji i ujedno Državno prvenstvo na 10.000 metara.
KDPSR Poreč zastupali su: Anja Trišić, Paula Klunić, Danijel Čitar, Žarko Salopek, Noel Žužić i Željko Sušek.
Dionicu od 10 km najbrže su preplivati Karla Šitić (2:07:39) u ženskoj i Roko Čopac (2:05:26) u muškoj konkurenciji ispred Duje Milana.
Naše cure otplivale su odlično, pa je Anja za Karlom zaostala 2 minute i pol te osvojila drugo mjesto u ženskoj konkurenciji, a Paula je zaostala nešto više od 29 minuta te u svojoj kategoriji osvojila treće mjesto !
U muškoj konkurenciji posebno su se istakli Žarko Salopek i Danijel Čitar. Danijel je isplivao 2:27:45 i uhvatio 10. mjesto apsolutno muški, a Žarko je otplivao odličnih 2:31:18 te osvojio 13. mjesto u apsolutnoj konkurenciji.
Pohvale i Noelu, koji je prvi puta plivao na 10 km i došao do cilja u 3:44, što je 14 minuta izvan limita, a nešto brži je bio Željko Sušek koji je isplivao 3:38, te za 8 minuta zakasnio za limitom.