Košarka: Porečani ipak imaju pobjedu

08.11.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: Porečani ipak imaju pobjedu

Odigrano je četvrto kolo županijskog prvenstva za kadete u kojemu su odigrana i dva derbija.

Košarkaši Poreča su gostovali u Rovinju gdje su odigrali derbi začelja s domaćim igračima a obje momčadi do sada nisu okusile slast pobjede. Prva se četvrtina igra dosta izjednačeno a za nijansu su bolji gosti koji taj dio igre rješavaju u svoju korist s 12:9. Drugu četvrtinu gosti iz Poreča igraju još bolje pa dolaze na poluvremenu do prednosti od 11 koševa i vode s 31:20. Drugo poluvrijeme se igra potpuno izjednačeno u trećoj četvrtini dok u zadnjem dijelu igre Porečani ponovno igraju bolje i još povećavaju vodstvo do konačne pobjede od 70:53. Ovo je prva pobjeda Poreča u prvenstvu dok Rovinj i dalje ostaje bez pobjede.

U Puli je odigran drugi derbi a sastale su se još neporažene momčadi Stoje i Istraplastike, ujedno i najveći kandidati za osvajanje prvenstva. U izjednačenoj igri obje momčadi, domaćini imaju laganu prednost pa nakon prve četvrtine vode sa četiri koša prednosti a u drugoj, također izjednačenoj četvrtini, još povećavaju vodstvo za tri koša pa na poluvremenu imaju vodstvo od 34:27. Treću četvrtinu igrači Stoje igraju odlično pa agresivnom i efikasnom igrom dolaze do nedostižne prednosti od 30 koševa tako da u zadnjoj mirno održavaju stečeno vodstvo i sigurno dolaze do uvjerljive pobjede od 85:50 te tako učvršćuju svoje vodstvo na prvenstvenoj tablici.

Druga utakmica u Puli nije bila neizvjesna jer je domaća Pula 1981 bez većih problema svladala Olivu iz susjednog Vodnjana s vrlo uvjerljivih 89:23 te je i dalje neporažena.

U Pazinu su igrali Tinjan i Stoja II a i tu nije bilo previše uzbuđenja jer domaćini sigurnom igrom dolaze do vodstva koje stalno povećavaju i vode u poluvremenu sa 42:17, a jednako dobrom igrom u nastavku dolaze do konačne pobjede od 82:38.

Novigradski kadeti svoju utakmicu četvrtoga kola igraju u srijedu kada će gostovati u Pazinu i igrati s momčadi Klasičara.

U petom kolu se sastaju: Poreč – Tinjan, Oliva – Rovinj, Klasičar – Pula 1981, Istraplastika – Novigrad te Stoja II – Stoja.

Slobodan vikend Novigradski su košarkaši iskoristili za odigravanje prijateljske utakmice juniora a gosti su im bili susjedi iz Poreča. Od samog početka utakmice domaćini igraju agresivno te vrlo brzo i precizno u napadu pa ne dozvoljavaju gostima da se razigraju a kao plod takve igre je i vodstvo od 20 koševa na kraju prve četvrtine 27:7. U drugoj četvrtini domaćini još igraju bolje pa povećavaju vodstvo koje na poluvremenu iznosi 52:22. Drugo poluvrijeme se igra nešto opuštenije jer je utakmica praktički odlučena pa se više teži atrakcijama i zakucavanjima u kojima prednjači Šegon, te u sigurnoj igri domaćih igrača susret završava pobjedom Novigrada sa 103:62. Kompletna petorka Novigrada je odigrala odlično a predvodio ih je kapetan Šegon sa 16 koševa, 14 skokova te po 10 asistencija i blokada. Uz njega su bili odlični i Tomas s 31, Stojanović sa 16, Stojnić s 15 i Barić s 11 koševa, dok su goste iz Poreča predvodili visoki Balaž s 21 i Zirdum s 18 koševa.