U Omišu održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju na 10.000 metara

26.07.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / U Omišu održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju na 10.000 metara

Na ovogodišnjem 7. prvenstvu Hrvatske u daljinskom plivanju na 10.000 metara: „Omiš maraton 2009", koji je ujedno i 16. prvenstvo Dalmacije u daljinskom plivanju, ali i najteža „etapa" u nizu natjecanja koji poznajemo kao CRO-CUP, Hrvatski kup u daljinskom plivanju, pobijedili su Josip Soldo (DKP "FAROS") i Karla Šitić (KDP "SPLIT"). Josip Soldo je isplivao stazu u vremenu 2:01:21, a Karla Šitić 2:02:03 stotinke. Drugoplasirani, odnosno plivač koji je došao treći na cilj bio je Tomislav Soldo (2:4:04, DKP"Faros"). Sve troje činili su hrvatsku reprezentaciju u daljinskom plivanju na Svjetskom prvenstvu u plivanju koje upravo traje u Rimu. Na tom je nastupu Šitić izborila hrvatski najvrjedniji rezultat u daljinskom plivanju, 18. mjesto na 10.000m
Paralelno s velikom maratonom održan je i mali rekreacijski maraton na 2000 metara na koji je bilo prijavljeno 143 plivača. Pobjednik "malog" maratona na nešto kraćoj stazi od dosadašnjih je Karlo Kalinić (HAPK "MLADOST", Zagreb) s rezultatom 17:59, drugi je bio Mislav Ivanda (KDP "POŠK", Split) s vremenom 18:01, dok je treće mjesto zauzeo Vedran Šarić, rekreativac iz Splita s vremenom 18:04. Kod plivačica pobjednica "malog" maratona je Kate Gudelj iz Splita s vremenom 19 minuta i 33 sekunde..
Od naših plivača, na „malom maratonu" nastupili su:
Ivan Grgić, Matej Grbac, Valentino Banić, Filip Đidara, Marin Opatić, Đakomo Vošten, Danijel Čitar. Svi su plivali izvrsno, posebice ako se uzme u obzir da su iz Poreča krenuli u 11 prethodnu večer i putovali autobusom cijelu noć, a najbolje se od njih plasirao Đidara koji je zauzeo 14. mjesto ukupno.

Na „velikom" maratonu od naših plivača nastupili su: plivačice Mija Burić, Paula Klunić, Julija Kordić i Paula Tripar, te plivači: David Bulić, Igor Labinjan, Željko Sušek i Goran Ukić. Plivačice su bile uspješnije, sve su uspješno završile utrku.
Od plivača, uspjeh koji valja istači izborio je David Bulić, koji je osvojio 2. mjesto u kategoriji, a Željko Sušek je dobio priznanje kao najstariji sudionik koji je isplivao utrku u limitu.
Plasmani naših plivača na 10.000 metara:

• David Bulić 2. mjesto u kategoriji
• Paula Tripar 2. mjesto, a Julija Kordić 3.mjesto u kategoriji
• Paula Klunic 3.mjesto u kategoriji
• Gordan Ukić odustao na 5km radi bolova (imao ozljedu ramena) a Igor Labinjan je također odustao jer mu je pozlilo….
• zbog bolesti na 10.000m nisu mogli nastupiti Višen Slamar i Marko Rakovac

Nakon maratona priređen je ručak za sve sudionike, a poneki su se okupali i u Cetini, iako je temperatura vode bila ispod 20 stupnjeva.

Službene rezultate organizatori u Omišu niti nakon 2 dana nisu uspjeli objaviti, pa ih očekujemo uskoro.