Stolnotenisači Sv. Lovreča i Nove Vasi najbrojniji na turniru u Umagu

11.12.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolnotenisači Sv. Lovreča i Nove Vasi najbrojniji na turniru u Umagu

U nedjelju je u Umagu u organizaciji stolnoteniskog kluba „Maestral" održano 13. Međunarodno prvenstvo Umaga u stolnom tenisu koje je okupilo preko 65 stolnotenisača i stolnotenisačica iz klubova: Kopra, Izole, Nove Vasi, Svetog Lovreča, Pule, Novigrada, Višnjana, Poreča, Tara, Vrsara i Umaga. I ovoga puta stolnotenisači Svetog Lovreča i Nove Vasi nastupili su sa najviše članova na ovom turniru, njih čak 20.
Sjajan uspjeh ostvario je najmlađi kadet Svetog Lovreča Ivan Glavočević koji je poklekao tek u finalu od Novel Tina iz Izole porazom od 3-2.
U borbi za 3. mjesto Karlo Antolović bio je bolji od klupskog kolege Herak Marka (oba Sv.Lovreč) sa 3-1. U ovoj kategoriji u završnici natjecanja našlo se čak 8 igrača Svetog Lovreča i 2 igrača Nove Vasi.
U kategoriji najmlađih kadetkinja najbolji uspjeh ostvarile su Michaela Mikulić i Tamara Vošten plasmanom u ¼ finala, a Ivana Mikulić (Sv.lovreč) i Lorena Pranjić (Nova Vas) nisu uspjele proći grupe.
U kategoriji mlađih kadeta sjajan uspjeh ostvario je Noa Soldatić (Nova Vas) koji je u borbi za 3. mjesto izgubio od Marina Augustinovića iz Poreča sa 3-0 te zauzeo 4.mjesto.
U ¼ finale plasman su još izborili Dario Šajtoš (Nova Vas) i Laković Ivan (Sv.Lovreč).
U kategoriji kadetkinja Mateja Pršurić ostvarila je pobjede nad Anom Peroš (Maestral) sa 3-2 i Petrom Šimičić (Poreč) također 3-2, da bi u odlučujučem meču izgubila od Načinović Ana Pie (Pula) sa 3-1 te zauzela 2. mjesto.
Ovaj turnir bio je ujedno i zadnji u ovom dijelu vrlo naporne sezone u kojoj su stolnotenisači i stolnotenisačice Svetog Lovreča i Nove Vasi ostvarili vrlo lijepe rezultate i odlične plasmane na rang-listama Hsts-a.