Stolni tenis: Mladi Višnjanci na Prvenstvu Hrvatske

03.05.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Stolni tenis: Mladi Višnjanci na Prvenstvu Hrvatske

U organizaciji Stolnoteniskog kluba" Mošćenica" iz Moščenice pored Varaždina i Hrvatskog stolnotensiskog saveza održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete-nje i juniore-ke.
Sudjelovalo je preko 130 učesnika iz preko 50 klubova Hrvatske. Pravo učestvovanja na ovom najkvalitetnijem natjecanju imalo je samo 32 učesnika iz svake konkurencije koji su se plasirali na kvalifikacijama u svojim regijama. Mladi stolnotenisači Višnjana plasirali su se u konkurenciji mlađih kadeta ekipno, a Davide Dekleva u pojedinačnoj konkurenciji. Za ekipu Višnjana osim Davide igrali su još Leon Španić i Filip Dekleva.
Leon Španić je igrao u konkurenciji pojedinačno kao rezerva. Ekipa Višnjana sudjelovala je kao jedina ekipa iz Istre i Primorsko-Istarsko-Goranske regije.
Kao najmlađa ekipa prvenstva ekipa Višnjana je osvojila 7. mjesto, a samo zbog jednog seta manje od ekipa Zagreba i Sl.Broda nije osvojila u svojoj grupi 2. mjesto i zato je pala na 4. mjesto što je na kraju bilo razigravanje za 7. mjesto. U tom susretu Višnjanci su bili bolji od ekipe Zaboka. U svojj grupi pobjedili su Sl.Brod i zabilježili pravo iznenađenje prvenstva jer je Brod bio po rejtingu igrača favorit. Od ekipe Velike Gorice izgubili su sa 3:0, a kada su trebali pobjediti najslabiju ekipu grupe, ekipu Zagreba nesretno su izgubili susret sa 3:2, a ekipa Broda pobjedila je ekipu Zagreba tako da se stvorio krug gdje je Višnjancima nedostajao samo jedan set da bi razigravali za 3. i 4.mjesto.
Ekipni poredak: IGE-Varaždin, Stanfar-Velika Gorica, Nostro-Čakovec, Obrtnička škola-Sl.Brod, GSTK Zagreb, Višnjan, Zabok.
Za utjehu ekipa Višnjana je najmlađa ekipa prvenstva i nju već sada gledaju svi za slijedeću godinu na 2. ili 3. mjestu na prvenstvu Hrvatske.
Najbolji igrač u ekipi Višnjana bio je Davide Dekleva koji je u pojedinačnoj konkurenciji u svojoj grupi osvojio odlično 2. mjesto pobjedivši Dominik Salmu iz Jadranova sa 3:1, Mihovil Raića iz Vinkovaca 3:2, a izgubio od Josip Arbanasa iz Sl.Broda. Plasiravši se na 9. mjesto ml.kadeta Hrvatske jer je izgubio od pobjednika prvenstva Fran Goloba IGE- Varaždin. Marko Vidaček IGE-Varaždin 2. mjesto, Matija Hrelec IGE i Josip Arbanas Obrtnička škola -Sl.Brod osvojili su 3.- 4. mjesto. Davide je jedini ml.kadet koji se plasirao među 16 najboljih u Hrvatskoj pored Danijela Kinkele iz Opatije od ml.kadeta Istre i regije. Odlične igre pokazali su i Leon Španić i Filp Dekleva iako su mlađi od 1-3 godine od ostalih učesnika.