05.12.2019. 22:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Seniori Jadrana zaključili polusezonu, trener Dalibor Šuran: Mogli smo više, ali na proljeće ćemo biti bolji
šuran

Seniori NK Jadran Poreč su podjelom bodova protiv NK Grobničan zaključili su 1.dio sezone u novo formiranoj 3.HNL Zapad. Strijelci za Jadran su bili najbolji strijelac ove polusezone, Vice Miljanić u 31.minuti, te ponajbolji igrač i povratnik u ekipu Denis Tikas u 63.min. Za goste je dva pogotka postigao Domagoj Prtenjača, u 40. i 80.minuti.

Trener Dalibor Šuran rezimirao je posljednju utakmicu i kompletnu polusezonu: “Šteta što nismo ostvarili pobjedu u posljednjoj utakmici u ovoj godini, bili smo vrlo dobri svih 90.minuta, ali iskusne momčadi kao što je Grobničan znaju kazniti i najmanje pogreške. Pred nama je zimska pauza, u kojoj ćemo se prije svega dobro odmoriti i napraviti plan za proljetni dio, u kojem sa veseljem očekujemo povratak Manuela Perkovića i Davida Dujanića, bez kojih smo odigrali veliku većinu utakmica. Njihov izostanak, ali i niz ozljeda i poslovne obaveze tjerali su nas da gotovo sve utakmice odigramo u različitoj postavi. Vjerujem da smo kvalitetniji od 6.mjesta na tablici i siguran sam da ćemo to u proljetnom dijelu i pokazati. Izdvojio bih Denisa Tikasa, koji se kasnije priključio ekipi i dao ogroman obol našim rezultatima, te Vicu Miljanića koji je potvrdio ono što smo vjerovali kad smo inzistirali na njegovom dovođenju, a to je da je odličan momak, rasni strijelac i igrač koji u budućnosti sigurno može igrati na višem nivou. Ono što nas najviše veseli su činjenice da su neki naši mladi igrači poput Heraka, Mendikovića, Klesingera i Sabattija upisali prve minute u seniorima i vjerujem da će oni i ostali mladi igrači u budućnosti dobiti još više prilika i biti važne karike našeg kluba.

Svi uzrasti Škole nogometa su zaključili svoja natjecanja, izuzev drugih momčadi kategorije U9 i U11, koji u nedjelju 8.12 igraju zaostalu utakmicu protiv NK Buzet u Zelenoj laguni u 10:00 i 11:00 sati.
Pred jadranašima je od 13.-15.12 gostovanje na velikom zimskom turniru u “Kids winter trophy” u Zagrebu, na kojem tradicionalno nastupaju petu godinu u nizu, nakon kojeg slijedi zimska pauza do sredine siječnja 2020.godine

J.P.

POREČ – SRC Veli Jože – III HNL ZAPAD – 14. KOLO
SUDAC: Zvonko Radić (Kastav) POMOĆNI SUCI: Maja Petravić i Ivona Pejić (obe Zagreb) DELEGAT: Marija Jurinić (Jastrebarsko)
JADRAN – GROBNIČAN 2:2 (1:1)
Strijelci: 1:0 Miljanić 31´, 1:1 Prtenjača 40´, 2:1 Tikas 63´, 2:2 Prtenjača 80´
Žuti kartoni: Sumić (Jadran); Gundić (Grobničan)
JADRAN: Pavić, Ilić, Mofardin (od 90. Herak), Užila, Tomić, Miljanić, Šegon (od 62. Vlizlo), Sumić, Tikas, Videkić (od 81. Leko), Radman.
Trener: Dalibor Šuran
GROBNIČAN: Srok, Miculinić, Brdar, Pilčić, Blašković, Matković (od 83. Valić), Gundić, Merle, Prtenjača, Babić, Grgić (od 66. Rumora).
Trener: Dušan Gruevski