Rukometaši Poreča upisali su drugo slavlje u Paket24 Premijer ligi svladavši Osijek 29:22 (14:10)

Vije14490-20882
07.10.2024. 00:17; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča upisali su drugo slavlje u Paket24 Premijer ligi svladavši Osijek 29:22 (14:10)

Osijek je dobro krenuo u obrambenom dijelu, točnije s tri obrane vratara Lovre Frajhauta i poveo 3:1. Porečane je u igri održao Antonio Ljubić, a samo par minuta kasnije Petar Krupić uspjeva zabiti za 3:3. Osijek stoga nije u potpunosti kapitalizirao obrane svog vratara, a nove izgubljene lopte i pad koncentracije dopustile su Poreču da u 14. minuti preko Marka Bajana otiđe na +2 (7:5). Osijek se sve više mučio u oba smjera, a kako je svoja vrata zaključao Bruno Ćopić (6/12) tako je Poreč dodatno pobjegao na +6 (12:6). Momčad trenera Veraje bila je bez pogodaka deset minuta, a jedina dva postignuta gola prije i poslije toga bila su postignuta sa sedam metara. No, pred kraj samog poluvremena izgledalo je kao da je Poreč ušao u crnu rupu pa su gosti smanjili na 10:13. Da ne smanje dodatno prije odlaska na odmor pobrinuo se ponovno Ćopić, dok Nikola Ivanković zabija za 14:10.

U drugom dijelu nekako se nastavio taj slabiji niz Poreča. Napad nije lako stizao do prilike za pogodak, bilo je tu promašenih zicera i stativa te obrana Dine Hećimovića, ali ni Osijek nije bio puno uvjerljiviji. Na semaforu je tako nakon deset minuta ostala jednaka razlika. Kada je Poreč ponovno pronašao svoj ritam razlika se počela povečavati, a Petar Krupić je sa svoja dva uzastopna gola postavio najveću prednost domaćina na susretu, 21:14 i osigurao svoje slavlje.

U redovima Poreča najefikasniji bio je Nikola Ivanković s osam pogodaka, sedam je zabio Antonio Ljubić. Na vratima je Bruno Ćopić sakupio 13 obrana. Kod Osijeka istaknuo se Karlo Vašarević s osam golova.

“Mišljenja sam da smo zasluženo pobijedili, imali smo nekih problema s ozljedama tijekom tjedna, ali na kraju su svi dečki stisnuli zube odradili dobru utakmicu i na tome im čestitam. Također čestitam i Osijeku na dobroj i fer utakmici, a mi se okrećemo Trogiru., komentirao je nakon utakmice trener Ilija Lovrinović.

Kratak osvrt na utakmicu dao je i Nikola Ivanković: “Dobra utakmica iza nas, znali smo što nas čeka. Pripremali smo se ovih pet dana unazad. Od početka smo držali dobru i agresivnu igru u oba smjera kao što je bilo i dogovoreno u svlačionici. Na poluvrijeme odlazimo s plus četiri te u nastavku nastavljamo gdje smo stali i zasluženo na kraju uzimamo dva boda.”

Sljedeću utakmicu Poreč igra opet na domaćem terenu, a protivnik im je MRK Trogir, utakmica je na rasporedu u nedjelju 13.10. s početkom u 18:00, uz prijenos na MAXSport televiziji.

Paket24 Premijer liga, Liga A, 5. kolo:
Poreč – Osijek 29:22 (14:10)

Poreč: Vladić , Ćopić 13 obrana, Bonić, Rušnjak, Boka 1, Krupić 5, Malinarich 1, Popović 1, Rađaković, Jaman 1, Ikanović 3, Ivanković 8, Bajan 2, Božić, Jelić, Ljubić 7
Sedmerci: 2/2
Isključenja: 6 minuta (Malinarich 4, Bajan 2, Ljubić 2)

Osijek: Frajhaut 7 obrana (7+0), Hečimović 5 obrana; Zrno, Čičak 4, Matić, Glavan, Čurić 1, Barišić, Kekez, Mandić, Vuković 4, Maganić, Vašarević 8(2+6),Bolanča 2, Kovačević 2, Nedić 1