Rukometaši Poreča poraženi na gostovanju protiv Bjelovara, RK Bjelovar : RK Poreč 30:28

04.11.2019. 12:59; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča poraženi na gostovanju protiv Bjelovara, RK Bjelovar : RK Poreč 30:28
75059942_2406884606014004_581262770553487360_n

Prva ekipa RK Poreča gostovala je jučer ( nedjelja ) u Bjelovaru, gdje su pred prepunom dvoranom Europskih prvaka odigrali susret 6. kola Paket 24 Premijer lige protiv domaćina RK Bjelovar.

Prvo poluvrijeme počelo je odlično za rukometaše Dinka Đankovića, koji su u 9. minuti imali prednost od četiri gola 1:5.
Domaćin je pritiskao i uspio pronaći rijetke pukotine u porečkoj obrani, pa u 17. minuti izjednačava na 6:6, od kada se doslovno igra gol za gol i ekipe na odmor odlaze pri rezultatu 14:14.

Drugo poluvrijeme opet jako dobro otvaraju Porečani i ponovno odlaze na +4 u 38. minuti(15:19). Đankovićevi rukometaši zadržavaju prednost do 54. minute, kada uporni domaćini opet stižu zaostatak i uspijevaju okrenuti rezultat u svoju korist za konačnih 30:28.

Kod domaćina najuspješniji su bili Ivan Koncul sa 7, te Domagoj Grizelj i Filip jurišić svaki sa po 6 pogodaka.

U redovima RK Poreča opet odličan Filip Perić sa 9 pogodaka, prati ga kapetan Matija Rađaković koji je zabio 7 golova i Marin Sakić, koji je 6 puta zatresao mrežu Bjelovarčana.

1. kolo Paket 24 Premijer lige
    RK Bjelovar – RK Poreč 30:28(14:14)

RK Bjelovar:Prvonožac, Šaravanja 1, Dozan, Taras 1, Fiala 2, Repušić 3, Popović 1, Grganić (3), Vidović, Šimunović 2, Zadro, Grizelj 6, Koncul 4+3, Smojver Domagoj 1, Jurišić 4+2, Smojver Dominik
Isključenja: 6 minuta (Koncul 4, Šaravanja 2)

RK Poreč: Muranović, Sakić 6, Mataija 2, Medved, Lugar, Thoss 1, Perić 9, Ševo (2+2), Petrov, Filipović 1, Mišić, Rađaković 2+5, Plovanić, Moslavac, Subotić (3), Zujić 2
Isključenja: 6 minuta (Perić 2, Sakić 2, Petrov 2)

Đankovićevi rukometaši slijedeću utakmicu, 7. kola Paket 24 Premijer lige igraju u nedjelju 10.11.2019., na domaćem parketu Velog Jože protiv ekipe RK Spačve iz Vinkovaca, a susret je na rasporedu u 19:00 sati.

Pozivamo Vas sve da dođete podržati porečke rukometaše, kako bi jako bitna dva boda ostala u Poreču.