Rukometaši Poreča pobjedom nad Ribola Kaštela izborili 1/4 finale Kupa

IMG_7711-1170x650
06.05.2021. 00:25; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukometaši Poreča pobjedom nad Ribola Kaštela izborili 1/4 finale Kupa

Rukometaši Poreča plasirali su se u četvrtfinale Kupa Hrvatske nakon slavlja 27:22 nad Ribolom Kaštela. Igrači Ilije Lovrinovića opravdali su ulogu favorita i dosta se rano odvojili u susretu te su bez problema utakmicu priveli kraju. U četvrtfinalu natjecanja protivnici su im igrači Sesveta koji dolaze u Poreč.

Porečani su dobro ušli u susret s čvrstom obranom koja je zadavala muke domaćinu i tjerala na greške. Tako je nakon pet minuta susreta zaključno s golom Filipa Glavaša, Poreč imao 4:1. Uslijedila je potom crna rupa bez pogodaka s obje strane pa smo na nove pogotke čekali pet minuta.

To prekida Matija Rađaković za 6:2 i tu je stečenu prednost naš sastav održavao sve do 20. minute utakmice, kada je Luka Moslavac povećao na +5. Tada kreće serija pogodaka Kaštela koja je smanjila zaostatak na 7:10 i to je bilo najbliže što je domaćin stigao u prvom poluvremenu. Poreč je uzvratio svojim uzastopnim golovima te pobjegao na +6 (13:7). Tako je bilo sve do odlaska na odmor (8:14).

Nastavak susreta nije donio nikakve velike promjene u odnosu snaga na terenu. Poreč je igrao onoliko koliko je trebao i održavao je vodstvo. Najveću prednost imala je momčad Ilije Lovrinovića u 45. minuti kada Filip Glavaš zabija za 23:15. Do kraja susreta trener Lovrinović dao je priliku i mlađim igračima u sastavu, a po posljednjem sučevu zvižduku Poreč je upisao slavlje 27:22

Prvo ime susreta bio je Filip Glavaš koji je postigao 13 pogodaka, a po njih tri dodali su Luka Moslavac, Matija Rađaković i Antonio Pribanić. Na vratima je Ivan Vekić upisao deset obrana, dok je Erik Krbavčić upisao njih pet. Kod Ribole Kaštela najefikasniji bili su Marko Vukić s pet golova te Marko Milković s njih četiri.

Kup Hrvatske, osmina finala:

Ribola Kaštela – Poreč 22:27 (8:14)

Ribola Kaštela: Pepur, Olić, Čavka; Papur, Džakula, Milas 3, Mihanović, Milković 4, Malnar, Krokar 2, Čajić 2, Pavičić, Kovačević, Vukić, Fistonić, Vujičević, Bešker

Sedmerci: 3/3

Isključenja: 4 minute (Milković 4)

Poreč: Krbavčić 5 obrana, Vekić 10 obrana; Nikić, Mataija, Medved 1, Petrov, Moslavac L. 3, Malinarich, Rađaković 3, Radunović, Moslavac K., Ikanović, Vinković 2, Glavaš 13, Pribanić 3, Ljubić 2