Rukomet: Zamećani i Porečani podijelili bodove

25.11.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Zamećani i Porečani podijelili bodove

U finišu je na Zametu odsvirana istarska ljestvica, u susjedskom derbiju rukometaši Poreča su se izvukli iz škripa golom Stefana Vujića i uzeli bod. Oslabljeni domaćini su vodili skoro cijelo vrijeme, u finišu su imali dva puta napade za pobjedu, ali nije bilo snage i koncentracije u ekipi koja je dala sve od sebe protiv kvalitetnog gosta.

Istrani su dubokom zonom "3-2-1" dočekali zametski napad koji je ekspresno našao rješenja za istarski obrambeni rebus. U nepunih 90 sekundi Kružić i Lončarić su dalekometnim udarcima matirali Sladoljeva. Porečani su prezentirali dugometražne napade prema domaćoj zoni "4-2" s isturenim Vučetićem i Vučkom, a gosti su pritom potrošili sedam minuta za prvo izjednačenje (2:2) golovima Rađakovića i Vujića.

Domaća obrana je zbunjivala suparnika, kapetan Uzelac, Mrakovčić i Kružić su povećali razmak na 6:3. Lončarić je do polovine poluvremena uz djelotvornu zametsku obranu bio strijelac za četiri koraka razlike – 7:3. Publika je bila zadovoljna, domaći navijači su pljeskom dočekali prvi "time-out" kod 10:6 u 19. minuti.

Vidljiv je bio učinak nakon minute odmora, raspoloženi Vujić je dvama golovima strijelac za 10:8 u 22. minuti. Riječani su se potom okrenuli obrani "5-1" s "indijancem" Hrvatinom, čuvajući prednost. Nakon domaće minute odmora Vučko je okončao kontranapad za tri gola razlike – 13:10. Porečani su međutim reagirali pogocima Čorića i Gruičića, bivših Zamećana za 14:13, ali je im je odmah odgovorio Kružić efektnim pogotkom u rašlje.

Početkom nastavka Vujić je smanjio na samo gol razlike, a na drugoj strani Mrakovčić nije realizirao sedmerac poslije čega je stiglo izjednačenje Čorića, dok je Poreč napadao s igračem manje.

Domaći vođa ekipe je reagirao dvama golovima, a pridružio mu se i Lončarić za 19:16. Uskoro je Slavić obranio sedmerac Vujiću. Srčani Zamećani su i kombinatorni u napadu, sveprisutni Uzelac i Montanari su u 42. minuti vratili razmak na četiri gola (22:18). Slavić je u 45. minuti natjerao publiku na pljesak kad je kod 22:19 obranio sedmerac Čužiću.

Riječani su međutim ušli u sušno razdoblje od desetak minuta bez gola,Vujić i Miličević su u 50. minuti smanjili na samo 22:21. Kružić je prekinuo post, ali je odmah uzvratio Miličević za uzbudljiv finiš. U 56. minuti Vujić je ostvario izjednačenje, a ubrzo je iz kontre viđeno prvo porečko vodstvo golom Buvinića, 24:25.

Nakon izjednačenja Mrakovčića iz sedmerca u 59. minuti Lončarić je vratio novu nadu Riječanima, ali 45 sekundi prije kraja šut Mrakovčića je išao kraj cilja. Porečani su dobili napad s igračem više zbog isključenja Montanarija, a Vujić devetim golom donio bod Istranima. (Igor DUVNJAK/Novi list)

Utakmica 12. kola Premijer lige rukometaša. Zamet – Poreč 26:26 (15:13). Dvorana SRC Zamet. Gledatelja 400. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica, Vučko 1, Hrvatin 2, Mrakovčić 7 (3), Uzelac 3, Lončarić 4, Kružić 5, Slavić, Kovačević 1, Montanari 3, Vukelić, Golik, Šunjić, Vučetić.

POREČ: Cvitković, Ćosić 2, Gašparini, Vujić 9 (2), Thoss, Čorić 2, Topić, Sladoljev, Vozila 1, Petrić, Rađaković 3, Gruičić 2, Buvinić 1, Miličević 5, Čužić 1 (1).

Isključenja: Zamet 10, Poreč 4 minute. Sedmerci: Zamet 4 (3), Poreč 5 (3).