Porečki veslači odlični na veslačkom duatlonu u Medulinu

15078675_575469499304824_4356367205437904442_n
14.11.2016. 08:45; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki veslači odlični na veslačkom duatlonu u Medulinu

Nakon državnog prvenstva održanog početkom listopada i službeno je započeo zimski period veslačke sezone. Naime, ove subote održan je 13. veslački duatlon u Medulinu, na kojem su porečki veslači ponovo osvojili pregršt medalja.

Veslački duatlon sastoji se od veslanja na ergometru, a zatim trčanja uz medulinsku šetnicu. Ovisno o kategoriji, na ergometru su se veslale dionice od 500, 1000, 2000, 3000 ili 4000 m, a potom su se nastavljale dionice trčanja, u dužinama od 500, 1000 ili 2000m.

Natjecanju su prisustvovali svi klubovi Istre i Primorja, i to „Adriaco“ Poreč, „Arupinum“ Rovinj, „Glagoljaš“ Omišalj, „Istra Pula“, „Jadran“ Rijeka i Medulin. Hari Koraca osvojio je brončanu medalju u kategoriji kadeta, dok su Antonio Crevato, Dino Hafizović, Luka Križanec i Mario Pauletić u kategoriji juniora unatoč solidnim nastupima ovaj put ostali bez medalje. Prava žetva medalja zbila se u kategoriji veterana. Dino Dejak (zlato), Dalibor Janjatović (srebro) i Luka Morelato (bronca) zauzeli su kompletno postolje u muškoj konkurenciji. Naša trenerica Kosjenka Mikulčić u ženskoj je konkurenciji osvojila zlatnu medalju.

Na idealan smo način započeli zimsku sezonu, ali nema odmora jer za dva tjedna slijedi Otvoreno županijsko prvenstvo na ergometrima u Puli, gdje očekujemo nove uspjehe naših veslača.