Porečki rukometaši poraženi u Velom Joži od Našičkog Nexea 23:33 (15:17)

Vije14325-20015
12.11.2023. 11:24; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečki rukometaši poraženi u Velom Joži od Našičkog Nexea 23:33 (15:17)

Porečki rukometaši poraženi su u Velom Joži od Našičkog Nexea 23:33 (15:17) u sklopu devetog kola Paket24 Premijer lige, iako su do 50. minute, ravnopravno parirali favoritima iz Našica , u zadnjih 10 minuta  nedostajalo je koncentracije i snage da bi im se ozbiljno zaprijetilo, pa su na kraju gosti zasluženo pobijedili.

Gosti iz Našica poveli su pogotkom Luke Moslavca u prvoj minuti i osim dva izjednačenja na početku susreta (1:1 i 2:2) gosti su vodili,.Iako su Porečani cijelo prvo poluvrijeme držali priključak i nisu dali gostima da se odvoje na ozbiljnu razliku, još u nekoliko navrata bili su Porečani na korak do izjednačenja ali se na odmor ipak otišlo pri rezultatu 15:17.

Drugo poluvrijeme otvoreno je sa nekoliko pogodaka sa obje strane , a u 44. Poreč pogotkom Armana Ikanovića dolazi  na samo gol zaostatka(22:23), no tada gosti u 13 minuta rade ogromnu seriju od devet  uzastopnih pogodaka i odlaze na nedostižnih  22:32. Do kraja susreta svaka ekipa je zabila još po gol i utakmica je završila rezultatom 23:33.

Sljedeći vikend Poreč putuje u Križevce gdje će protiv domaćina KTC-a odigrati utakmicu 10. kola Paket24 Premijer lige.

Trener Ilija Lovrinović kratko je prokomentirao utakmicu: “Mislim da smo 50 minuta igrali sasvim korektno, mišljenja sam da je utakmica trebala završiti četiri ili pet razlike. Nexe je zasluženo pobijedilo,sretno im dalje a mi se okrećemo KTC-u.”

Svoje viđenje utakmice s nama je podijelio i Arman Ikanović: “Odigrali smo tešku domaću utakmicu protiv jakog protivnika. Znali smo da neće bit lako protiv tako kvalitetne ekipe kao što je Nexe. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobro te je to rezultiralo minimalnom prednošću gostiju. Nakon 50 minuta kvalitetnog rukometa smo fizički pali te je protivnik to iskoristio. Mislim da krajnji rezultat nije realan. Mi se od ponedjeljka okrećemo gostovanju u Križevcima, gdje smo spremni tražiti oba boda.”

Paket24 Premijer liga, Liga B, 9. kolo:

RK Poreč – RK Nexe 23:33 (15:17)

Poreč: Ćopić , Vladić 11 obrana (11+0); Murannović, Mataija, Krajcar 3, Rušnjak 2, Car 2, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 3, Ikanović 4, Ivanković 4, Bajan 3, Čorić, Ljubić 2

Sedmerci: 5/7

Isključenja: 8 minuta (Krajcar 2, Rušnjak 2,Petrov 2, Malinarich 2)

Nexe: Kuzmanović, Car 4 obrane ( 4+0), Radovanović 8 obrana ( 6+2); Bakić 2, Vejin, Marguč, Sršen 1, Jotić 2, Manci Minčević 2, Velkavrh, Bezjak 3, Štrlek 7(6+1), Moslavac 4, Tomić 5, Melić 4(0+4), Pribetić 3