Porečke odbojkašice izgubile protiv ekipe Enna Vukovar

115511
03.03.2019. 12:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice izgubile protiv ekipe Enna Vukovar

Nada je probuđena.  Tako bi mogao glasiti naslov izvještaja utakmice između OK Poreč i OK ENNA Vukovar.
Unatoč porazu  porečke odbojkašice su u zadnjoj utakmici Superlige odigranoj na parketu Velog Jože pokazale puno više nego na zadnjim utakmicama, a time su najavile da u predstojećim kvalifikacijama za opstanak u Superligi mogu postići pozitivan rezultat.

U utakmicu koja bodovno nije ništa mogla doprinijeti niti jednoj ekipi, Vukovarčanke su krenule puno bolje i riješile prvi set u svoju korist bez puno muke. Nakon seta ugrijavanja, krenule su odbojkašice Poreča predvođene u prvom redu najiskusnijom Lenom Burilo u utakmicu , te su u sljedeća tri seta pokazale vrlo dobru igru kako u obrani tako i u napadu. Redali su se snažni smečevi već nezamjenjive Pauletić Larise i Nike Levak, proradio je i blok Udovičić i Ipse, a u polju je libero Sccoria odrađivala odličan posao, kao i Vranjanin koja je u igru ulazila prvenstveno za igru u obrani pri krajevima setova, a najveći dobitak subotnje utakmice bila je tehničar, mlada Helena Plazinić koja je pokazala da se na nju itekako može i mora računati. Unatoč tome što nije imala prave zamjene, odigrala je hrabro i dobro, pokazala je da uz malo iskustva može biti pravo rješenje na mjestu tehničara prve ekipe. Uz ponešto sreće i puno više iskustva naročito kod odlučujućih poena pri kraju setova, nakon 99 minuta igre rezultat je glasio 1:3 (13:25; 25:22; 28:30; 21:25) pobjeda OK ENNA Vukovar.
Sljedeći tjedan naše djevojke gostuju u Kaštelama u zadnjoj utakmici drugog dijela prvenstva protiv ekipe OK Marina Kaštela.
U nedjelju su u Puli nastupile i mlađe kadetkinje koje su igrale dvije utakmice Županijske lige protiv ekipa OK Veruda pobjeda 2:1 i ekipe OK Pule lidera prvenstva koju su izgubile 2:0, usporedo su igrale i mlađe kadetkinje OK Funtana Vrsar koje su ubilježile također polovičan rezultat pobjeda protiv OK Veruda od 2:0, te poraz od Pule 2:0.
Sljedećeg vikenda igra se zadnje kolo Županijske lige za mlađe kadetkinje kada će se odlučiti koja će ekipa osvojiti četvrto mjesto u Županijskoj ligi, a time i plasman na Međužupanijsko prvenstvo te mogućnost plasmana na završnicu prvenstva Hrvatske, glavni konkurenti za četvrto mjesto jesu ekipe Poreča i Funtana – Vrsar.

Utakmica 9. kola Superlige odbojkašica, II. Skupina: Poreč – Enna Vukovar 1:3 (13:25, 25:22, 28:30, 21:25). SRC Veli Jože. Gledatelja 100. Suci: Poropat i Andrijanić.

POREČ: Vranjanin, Duka, Banko, Ipša, Scoria (L), Burilo, Plazanić, Pauletić, Levak, Udovičić.

ENNA VUKOVAR: Mujan, Majer, Derić, Nikšić, Bilić, Savić (L), Ćirić, Kovač, Lukić, Kelava.