Booktiga 2024

Rukomet: Spačva čud(es)nim završetkom do bodova u Poreču

dig
02.03.2019. 23:18; ; Početna / Sport i rekreacija / Rukomet: Spačva čud(es)nim završetkom do bodova u Poreču

Igranje 3 utakmice u tjedan dana uzelo je danak i umor se vidio na licima svih igrača. Sigurno nije pomoglo što je kapetan Matija Rađaković morao izaći na polovini prvog poluvremena, jer zbog ozljede koju vuče već neko vrijeme nije više mogao nastaviti igru.

Ivan Filipović zaradio je ozljedu na gostovanju u Vidovcu, a Filip Perić je ozljeđen još od utakmice u Labinu.

Tako da gledateljima koji su bili na utakmici nije “čudno” što su dečki koji su se lavovski borili cijelu utakmicu istu na kraju nesretno izgubili u zadnjem napadu u kojem su se branili s igračem manje jer je Gianfranco Pribetić zaradio isključenje 25 sekundi prije kraja utakmice.

Više je ” čudno” bilo htjenje porečkih rukometaša da se pred svojom publikom pod svaku cijenu pobjedi, a moglo se igrati opušteno jer je već odavno osigurana Liga za prvaka.

Vidjelo se  u igri Spačve velika želja da se pobjedi i ostane u borbi za 4. mjesto koje vodi u Ligu za prvaka od samog početka utakmice, pa su gosti poveli sa 0:2, ali Porečani okreću i u dva navrata vode sa 3 gola prednosti. Već se pred kraj prvog poluvremena vidjelo da nema snage u nogama Porečana i na odmor se odlazi sa 13:13.

Nakon odmora Đankovićevi rukometaši odlaze na 2 gola prednosti, ali gosti kroz cijelo poluvrijeme  stišću i par puta poravnavaju rezultat.

U zadnjem dijelu drugog poluvremena vidio se grč na licima svih porečkih rukometaša, ali su se svejedno borili do zadnje sekunde, no ipak koncentriraniji su bili gosti koji su zasluženo pobijedili rezultatom 23:24.

U porečkim redovima odličan je bio vratar Denis Karić sa 14 obranjenih šuteva od 37 upućenih prema porečkom golu. Od igrača su ponajbolji bili Vedran Mataija i Marin Sakić sa 5 postignutih pogodaka, dok je jedan manje u protivničku mrežu spremio Tim Thoss. Posebno vesele 3 gola iz 3 pokušaja obrambenog specijaliste Mirka Petrova.