gušti 24
Vinski grad s

Porečke odbojkašice oprostile se od Challenge Cupa

Foto 17307   E
22.01.2014. 22:11; ; Početna / Sport i rekreacija / Porečke odbojkašice oprostile se od Challenge Cupa

Drugi čin, uzvratna utakmica osmine finala Challenge Cupa, koji su odbojkašice Poreča igrale na svojem parketu u dvorani Veli Jože protiv slovenskih odbojkašica iz kluba Calcit Kamnik, nije završio za njih uspješno. Slovenske odbojkarice, punce iz Kamnika, bile su bolje i u uzvratnoj utakmici, nakon što su u prvoj utakmici na svojem terenu u Kamniku pobijedile Porečanke s 3:0.

Na trenutke u utakmici i sa vrlo sjajno odigranim dionicama obiju ekipa, odbojkašice Calcita nakon dva sata i koju minutu više, pobijedile su odbojkašice Poreča s 3:2 (25:27, 23:25, 25:19, 23:25, 15:10)

Porečke odbojkašice su svoju priliku, ako ništa druga da i ‘zakompliciraju’ konačni ishod susreta, ispustile su u prvom setu kojeg su izgubile s 27:25. Imale su Porečanke vodstvo od 20:17, po tom su bile i nadomak seta s 24:22, no nisu uspjele dobiti i prve stići do 25 poena te upisati prvi set na svoj konto.

S teretom na leđima da u utakmici protiv vrlo agilnih protivnica, koje su na domaćem terenu u Kamniku u prvoj utakmici bile bolje od odbojkašica Poreča s 3:0, i željom da se plasiraju u četvrfinale Challenge Cupa ne smiju više izgubiti set, bilo je vrlo teško igrati.

Porečanke su dobile drugi set (25:23) no s dosta grešaka u igri, posebno u prijemu servisa i bloku na sredini mreže, odbojkašicama iz Kamnika pripao je treći set (25:19) što je bio i završetak ovosezonskog vrlo uspješnog puta porečkih odbojkašica na EU odbojkaškoj sceni, po prvi puta u dugogodišnjoj i bogatoj povijesti kluba.

U nastojanjima da dobiju utakmicu protiv gošći iz Kamnika, nakon egala u setovima (2:2), porečke odbojkašice bile su ravnopravne protivnice slovenskim odbojkašicama samo do rezultata 7:7, kada su stale. Slovenskim odbojkašicama nije trebalo puno truda da se rezultatski odvoje, i s 15:10 dobiju peti set i željeni konačni rezultat utakmice s kojim su se plasirale u četvrtfinale Challenge Cupa.

OK Poreč – OK Calcit Kamnik  2:3 (25:27, 25:23, 19:25, 25:23, 10:15)

Dvorana Veli Jože. Gledatelja 400. Suci: Vinalijev (Bugarska) i Tanti (Malta)

POREČ: Ćosić, Pahović, Zahirović, Rupćić, Brletić, Miloš, Čizmić, Burilo, Jakšetić, Sain, Sučić, Žužić, Novosel.

CALCIT KAMNIK: E.Mori, Turšek, Božić, Kavčić, Borko, Vrhovnik, Valenčić, N. Mori, Hribar, Jerala, Charuk, Šćuka.