Pobjeda seniora Košarkaškog kluba Istra u Rovinju !

16.03.2014. 10:14; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda seniora Košarkaškog kluba Istra u Rovinju !
1962868_606256872789954_1916715540_n

19. kolo A2 lige zapad: ”Rovinj” Rovinj vs. ”Istra” Poreč 70:85 (34:36).

Seniori su jučer u Rovinju ostvarili prvu gostujuću A2 pobjedu u povijesti kluba!
Bez tri ponajbolja igrača (Erlić, Licul i Velenik), naši su tinejdžeri predvođeni kapetanom Bezmalinovićem i iskusnim Budinskim igrali vrlo dobro protiv odličnih rivala iz Rovinja. Nisu naši momci igrali briljantno kao protiv Stoje (veliki ”black-out” se više ne bi smio događati), ali su momčadski duh i borbenost bili na najvišoj razini! Susret smo otvorili sjajno i vodili +9 (10:19) u 9. minuti. Od 12. minute i našeg vodstva +9 (12:21) do 18. minute upali smo u pravu ”crnu rupu” u kojoj protivnik s dalekometnim šutem radi seriju 22:6 i dolazi do visokih +7 (34:27) 2:30 minuta prije kraja poluvremena. Naši su momci, međutim, nakon zadnjeg timeouta u poluvremenu reagirali odlično i serijom od 9:0, u kojoj se posebno istaknuo Pačarić, preuzeli vodstvo (+2) na poluvremenu! I treću smo četvrtinu otvorili odlično, vodili +5 (34:39) u 21. minuti, +6 (42:48) u 26. minuti i s +4 (50:54) otišli na zadnju stanku. Prve su tri minute zadnje četvrtine bile naše najbolje razdoblje utakmice: agresivnom smo obranom i odličnom tranzicijom napravili seriju 12:2 i došli do nedostižnih +14 (52:66) u 33. minuti! Istu smo prednost rutinski održavali do najvećeg vodstva od +16 (62:78) u 38. minuti i s +15 zasluženo proslavili svoju prvu gostujuću pobjedu u povijesti! Iz utakmice vrije izdvojiti najbolje ovogodišnje izdanje Frana Ivaniševića Sotošeka, dalekometne majstorije Vicencija Grbavca, zrelu playmakersku utakmicu Denija Zorića, utakmicu ”iznad 3.05” Borne Živkovića, odličnu ”back-up” partiju našeg 16-godišnjeg centra Filipa Pačarića i ”mudru” rolu naših iskusnih lavova kapetana Bezmalinovića i velikog borca Budinskog! Momci, čestitke svima na prvoj gostujućoj A2 pobjedi! Iako je večerašnja povijesna utakmica nastavak jednog odličnog niza u 2014. godini (Opatija, Pazin, Izola, Pula, Pazin, Kastav, Karlovac, Novigrad, Izola, Crikvenica, Rudar, Stoja, Fažana, Rovinj) u kojem ste samo jednu utakmicu igrali slabo (Zamet), ostaje dojam da ste pokazali samo dio svojih mogućnosti i da možete igrati na puno višem košarkaškom nivou. Vaša rezerva je ogromna (Ivanišević Sotošek 18, Živković 18, Grbavac 18, Zorić 17, Pačarić 16, Uljančić 16, Glušac 16, Martinović 16, Rupčić 15), a vaš napredak nezaustavljiv! Iako smo pobjedom došli do 9. mjesta na ljestvici A2 lige, znamo da smo kompletni objektivno (kad se uračunaju svi pehovi, ozljede i bolesti u ovoj sezoni, ali i naše mlade godine!) po snazi na rangu klubova 5. do 7. mjesta na tablici. Takav je skok u prvoj A2 godini gotovo nevjerojatan!

Izvrstan kraj sezone jest ”vjetar u leđa” za sljedeću – kada nikome neće biti lako vidjeti naš dres ispred sebe! Pobjedu posvećujemo našim ozljeđenim igračima i sjajnim momcima: dokapetanu Ivanu Erliću, strancu Robertu Liculu i divu Martinu Veleniku uz želju da ih što prije vidimo na treninzima!