Pobjeda Jadrana u Labinu RUDAR – JADRAN 1:2 (1:1)

Rudar Jadran web (002)
10.04.2021. 19:38; ; Početna / Sport i rekreacija / Pobjeda Jadrana u Labinu RUDAR – JADRAN 1:2 (1:1)

Nogometaši Jadrana u Labin su došli bez nekolicine prvotimaca, ali su uspjeli stići do tri boda u Labinu. Nakon utakmice neće ostati repovi samo iz razloga što su ta dva kluba institucije istarskog nogometa te se nalaze u komotnoj situaciji. Zanimljivo je da su društvenim mrežama „kolale priče“ tijekom tjedna kako bi sudac Jelenčić, iz nekog razloga, mogao pomoći Rudaru. Da ne duljimo, nije baš pomogao.

Jadran je poveo u četvrtoj minuti. Igor Lepinjica je lijepo ubacio iz kornera, a Denis Tikas je najviši općenito na terenu, ali i u tom skoku te efektno zabija u suprotni kut za 0:1. Čim su se domaći malo rekuperirali od tog gola, u 22. minuti Saša Urošević se odlično oslobađa čuvara na poziciji lijevog krila te ubacuje, lopta prolazi svih i stiže do Tonija Rudana koji s peterca gađa kroz noge Pavlića za 1:1.

U nastavku je u 60. minuti Banić u posljednjem trenutku blokirao udarac Rudana na drugoj vratnici, a nakon centaršuta Dadića. Tri minute kasnije Macan vara svog čuvara i proslijeđuje za Gabriela Golju kojem Pavlić nogom sjajno brani „zicer“.

Ubrzo je Lepinjica ponovno napravio probleme labinskoj obrani, a onda ubačaj Maružina ne koristi Terlević pa lopta odlazi pored gola. Sreće je imao Rudar u 73. minuti kad Licul iz blizine „napucava“ svog vratara Bulata, a lopta odlazi pored gola.

U 87. minuti David Dujanić šutira, a lopta pogađa Načinovića, na snimci je teško reći, ali i ako je pogodila loptu u ruku labinskog braniča, ona je bila potpuno uz tijelo i ispred tijela, dakle lopta svejedno ne bi nastavila put prema golu. No, sudac Jelenčić pokazao je na „bijelu točku“, a najbolji igrač susreta Igor Lepinjica poentirao za 1:2.

Iako je Jelenčić tada još i isključio Načinovića, davši mu prvi karton zbog ruke, a drugi zbog prigovora, to nije ono što Labinjani sucu najviše zamjeraju. Naime, u sudačkoj nadoknadi Rudan je srušen u šesnaestercu gostiju, međutim Jelenčić samo odmahuje rukom pa Porečani nose bodove iz Labina.

press NK Rudar

LABIN – Gradski stadion – III HNL ZAPAD – 17. KOLO
SUDAC: Vedran Jelenčić (Kastav) POMOĆNI SUCI: Alen Gamilec (Krapina) i Jurica Šarić (Dugo Selo)

RUDAR – JADRAN 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Tikas 5′, 1:1 Rudan 22′, 1:2 Lepinjica I. 87′

Žuti kartoni: Golić D., Kurtić, Golja (Rudar) Banić, Terlević, Radman (Jadran)

Crveni kartoni: Načinović 88′ (Rudar, dva žuta kartona) Tikas 90′ (Jadran, dva žuta kartona)

RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević, Rudan, Giljanović (46. Kovačević), Macan, Petrović (46. Golja), Dadić, Kurtić, Golić I., Golić D. (69. Licul)

Trener: Zoran Peruško

JADRAN: Pavlić, Šverko (73. Užila), Ilić, Mofardin (65. Leko), Maružin A., Lepinjica I., Ivetić (62. Terlević), Sumić, Tikas, Ereiz (73. Dujanić), Radman

Trener: Dalibor Šuran