Odbojkašice Poreča u istarskom derbiju bolje od Marčane

27.02.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Odbojkašice Poreča u istarskom derbiju bolje od Marčane

Mirisalo je na iznenađenje! U prvom setu istarskog derbija 1. Hrvatske lige u odbojci za seniorke, između ‘Poreča’ i ‘Marčane’, na semaforu u dvorani ‘Veli Jože’ pisalo je 4:1, pisalo je i 6:1, za ‘Marčanu’! Pesimisti, u nažalost malobrojno okupljenom gledateljstvu, već su ‘vidjeli’ da nakon šesnaest uzastopnih pobjeda, porečke odbojkašice prekidaju slavljenički niz.

Odbojkašice ‘Marčane’ osvojile su još jedan poen, povećale vodstvo na 7:4 no tada su porečke odbojkašice dodale gas i odlično odigrale završni dio prvog seta kojeg su dobile s 25:16.

Izvjesno, Porečanke su u derbi ušle olovnih nogu i krutih ruku što su razigrane gošće odlično iskoristile. Utakmica je, s takvom ‘predigrom’ u prvih desetak minuta prvog seta, dobila visoku ocjenu, što je i ‘najavilo’ da će odbojkaški istarski derbi biti sjajan.

Odličnom igrom obje ekipe u polju, postavljenom obranom, sjajnim napadima na mreži i čvrsto postavljenim blokovima, Porečanke i Marčanke odigrale su moguće i najkvalitetniju utakmicu u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Na početku drugog seta porečke odbojkašice uzvratile su gošćama, za iznenađenje na početku prvog seta, istom mjerom. Povele su s 6:2, pa s 10:3, da bi pri završnici drugog seta imale rezultat 18:5 i 23:7, i da bi protivnice deklasirale dozvolivši im da do kraja seta uzmu samo 8 poena, ‘zatvorivši’ set s 25:8.

I dok su u redovima Porečanki s malo više sjaja drugi set odradile Nika Mostahinić, Teuta Sauko, Vanesa Pahović (sa šest servis poena!) Orieta Žužić i Laura Miloš, Marčankama je išlo dosta loše, posebno u prijemu servisa zbog čega nisu mogle kvalitetno organizirati napad a što je rezultiralo samo s osam osvojenih poena.

I treći set je ‘donio’ odličnu igru na parketu dvorane Veli Jože. Probuđene odbojkašice ‘Marčane’ povele su s 10:4 no to je i bilo sve što su mogle načiniti budući su im Porečanke uhvatile prednost i povele s 11:10, slažući niz pobjedničkih poena do kraja, 25:17.

Pobjedom nad ekipom ‘Marčane’, koja je upisana pod rednim brojem 17 u nizu, odbojkašice ‘Poreča’ su nakon 19-tog kola zasjele na čelnu poziciju prvenstvene prvoligaške karavane s 54 boda i odigranom utakmicom više (protiv ŽOK Dubrovnik).

OK POREČ – OK MARČANA 3:0 (25:18, 25:8, 25:17)

Dvorana ‘Veli Jože’. Gledatelja 150. Suci Domagoj Niessner (Rijeka) i Vanesa Čakarević (Medulin)

POREČ: V. Pahaović, S. Fero, E. Zahirović, O Žužić, K. Brletić, L. Miloš, N. Mostahinić, T.Sauko, A. Musić, K.Miloš, A.Jurinčić, trener Miodrag Stojaković

MARČANA: V. Radolović, T. Sanković, M. Gortan, T. Martinčić,V. Deprato, R.Teković, E.Bičić, M Ćorić , trener Ivica Puljiz.