NEWS

KREĆU RADIONICE DND-a POREČ

02.09.2008. 00:00; ; Početna / Obavijesti / KREĆU RADIONICE DND-a POREČ
155DND_logo.gif

Broj polaznika radionica je ograničen, određen pedagoškim standardima za uzrast djeteta.
Sve dodatne informacije možete dobiti od ponedjeljka do petka, u poslijepodnevnim satima od 17 do 20 sati na telefon 091 11 33 334
kod Sonje Kotur Lovreković ili Snježane Lehman
O ostalim pripremljenim radionicama, koje ćemo pokrenuti kad osiguramo kvalitetan prostor za rad, obavijestit ćemo naknadno.

Društvo "Naša djeca" Poreč udruga je građana koja se bavi organiziranjem slobodnog vremena predškolske i školske djece na području Grada Poreča. Osnovno polazište za rad DND Poreč je Konvencija UN-a o pravima djeteta, zadaće iz odgojno-obrazovnog sustava Republike Hrvatske te želje i potrebe djece i roditelja. Osnovne zadaće DND-a Poreč očituju se u izravnom radu s djecom i za djecu, u poticanju i organiziranju akcija i aktivnosti s djecom i za djecu u njihovom slobodnom vremenu na temelju interesa i želja djece, u promoviranju i poticanju ostvarivanja prava djeteta, u organiziranju humanitarnih i drugih akcija koje pomažu djeci, u pružanju podrške roditeljima u razvoju i odgoju djece.
I ove godine pripremili smo puno zanimljivih, kreativnih radionica:
Radionice DND-a Poreč
održavaju se, ovisno o radionici i uzrastu djece, u pravilu od 2 do 4 sata tjedno, a o tome ovisi i visina članarine od 120 do 240 kn mjesečno.

LIKOVNA RADIONICA za predškolsku i školsku djecu. Voditeljica Marina Dželalija.
Polaznici će kroz crtanje, slikanje i oblikovanje upoznavati razne tehnike i materijale u kojima će rješavati „likovne probleme", odnosno svojoj mašti dati konkretan oblik. Radionica se održava jednom tjedno po dva školska sata u prostoru DND-a.

RADIONICA ZA RADIOAMATERE OPERATORE za školsku djecu.
Polaznici će otkriti bogat i raznovrstan hobi u kojem svatko može naći za sebe ono što ga zanima: razgovor s prijateljima diljem cijelog svijeta putem radio uređaja, sudjelovanje u natjecanjima, eksperimentiranje i samogradnja vlastitog prijemnika, digitalna komunikacija uz upotrebu računala i nebrojeno drugih mogućnosti koje čine radioamaterizam najsvestranijim hobijem na svijetu, prikladnim za svakog koga zanima tehnika. Radionicu vodi Stevo Gagić uz pomoć ostalih članova radio kluba. Radionica se održava jednom tjedno u trajanju od dva školska sata u prostoru radio kluba Poreč.

MINI ZBOR za djecu od 6 – 10 godina
Za svu djecu koju privlači pjevanje organiziramo „mini" zbor. Voditeljica zbora je Gorjana Gašparini. Glazba i pjevanje daje čovjeku životnu vedrinu i jača imunitet tijela. Pjevanje i sudjelovanje u zborskom pjevanju izgrađuje osobnost: uči nas u prvom redu disciplini, razvija osjećaj za drugoga i usklađuje nas s drugima, uči nas što znači jednodušnost, zajedno disati i zajedno osjećati, slušati i "biti zajedno", a da se u tom zajedništvu ne gubi vlastito ja već postaje korisno zajednici, uči nas drugoga respektirati, a posebnu vrijednost predstavlja stvaranje nerazdvojnih prijateljstava.
Radionica se održava dvaput tjedno po jedan školski sat. O datumu i mjestu audicije obavijestit ćemo na upisu.

ŽONGLERSKA RADIONICA za školsku djecu
Žongliranje kao jednostavno, malo zadovoljstvo ipak zaslužuje ozbiljno razmatranje.
Žongliranje, kao i gimnastika udružuje znanosti fizike i biomehanike, a geometrijski način
kretanja se može proučavati matematički. Sama povijest jugglinga i uloga u društvu mogle
bi biti predmetom zanimljivih društvenih istraživanja. Ali, da ne kompliciramo:
Žongliranje poboljšava koordinaciju, povećava snagu mišića,
smanjuje stres i napetost, vježba obje polutke mozga…
Polaznici će se, prema uzrastu, upoznati s tehnikama: ´Hladno´ žongliranje: loptice, poi, marame, diabolo, klave… ´Vruće´ žongliranje: fire-poi, fire-rope, zapaljeni štap, zapaljena vijača…
Voditelj-asistent u radionici Gordan Gregurović – Gogo, a radionica se odvija jednom
tjedno po dva školska sata u prostoru udruge madih USB.

BREAK DANCE RADIONICA za predškolce i školsku djecu
Break dance je atraktivni spoj plesa, akrobatike, gimnastike i razvoja osobnosti. Plesne tehnike break dancea osvješćuju i kultiviraju tjelesne i motoričke mogućnosti svakog djeteta, razvijaju i osvješćuju osjećaj za ritam, a također omogućuju plesnu improvizaciju i dramatizaciju određenog sadržaja, razvijaju maštovitost i kreativnost, te bude smisao za individualno i grupno. Rad u radionici doprinosi razvoju scenskog nastupa, ponašanja na sceni i odnosa prema istoj, gradi odnos s publikom, pruža zadovoljstvo i motivaciju za daljnji rad, omogućuje socijalizaciju i prevenciju neprilagođenog ponašanja, razvija međuljudske odnose.
Bavljenje break danceom predstavlja i promicanje i razvoj plesne kulture i sporta, estetskih vrijednosti mladih, rješavanja urbanih problema, socijalizacije, prevencije neprilagođenog ponašanja i ovisnosti, zabave i afirmacije pozitivnih vrijednosti. Ovisno o uzrastu, napretku i interesu polaznici uče neke od najbitnijih tehnika plesa (footwork, powermove), a zajedničko svim polaznicima je rad na razvijanju osobnog style, učenje pravilnog načina zagrijavanja i istezanja. Voditelj asistent u radionici Valentin Gašparini – Vale, a radionica se odvija dva puta tjedno po jedan školski sat u Palestri i prostoru udruge madih USB.

PLESNE RADIONICE za predškolce i školsku djecu
Ples je divan, kreativan i osoban način izražavanja. Lepršav, gladak i lagan, ples je način izražavanja koji je neverbalan, emocionalan, kojim se otkrivaju potencijali. Ples ojačava, čini bržima, koordiniranijim, izdržljivijim i fleksibilnijim. Plesanje u grupi povezuje plesače u harmoničnu cjelinu koja je spoj svih individualnosti plesača kao jedinki. Polaznici će prema uzrastu učiti osnovne korake ili napredne koreografije, družiti se uz muziku i osjetiti što znači biti dio grupe. Voditeljice asistentice pojedinih plesnih grupa prema uzrastu su mlade zaljubljenice u ples koje će znati na polaznice i polaznike prenijeti svoju zanesenost plesom. Radionice se odvijaju dva puta tjedno u trajanju od jednog do dva školska sata, ovisno o uzrastu, u prostoru DND-a.

DRAMSKA GRUPA za djecu od 11 do 15 godina
Dramski odgoj nije samo uvježbavanje uloga i igranje predstava na kazališnim daskama. U dramskoj grupi naučit ćemo mnoge igre kreirane tako da razvijaju određene sposobnosti i vještine. Dramska igra je nesputana i slobodna, pruža mogućnost slobodnog izražavanja i oslobađanja stvaralačkih potencijala. Kroz dramsku igru razvijaju se vještine govorenja i izražavanja, uče se osnove dramskih umjetnosti. Dramski odgoj pomaže u razumijevanju sebe i drugih ljudi, svojih i tuđih osobina i ponašanja, te razvija vještine potrebne za snalaženje u društvu, u svakodnevnim životnim situacijama. Otvara, oslobađa potencijale, osamostaljuje, izgrađuje sigurnost i samopouzdanje, razvija moralna i humana uvjerenja. Uči nas kako cijeniti sebe i druge. Pomaže u razvoju intelektualnih sposobnosti kao što su koncentracija, pamćenje, kreativnost, snalažljivost. Potiče maštovitost i stvaralaštvo. Za učlanjenje u dramsku grupu nisu potrebne razvijene glumačke sposobnosti niti iskustvo u scenskim nastupima, već samo dobra volja i želja za upoznavanjem ovog našeg šarenog svijeta. Voditeljica radionice je Nadija Kos, a radionica radi jednom tjedno po dva školska sata u prostoru DND-a.