Košarka-A2: KK Istra Poreč vs Istra 1981 – 53 : 59

04.11.2013. 19:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka-A2: KK Istra Poreč vs Istra 1981 – 53 : 59

3. kolo muške seniorske A2 lige zapad 2013/2014: ”Istra” Poreč vs. ”Pula 1981” Pula 53:59 (27:29).

Prva momčad KK Istra poreč u nedjelju je  igrala jednu strašnu utakmicu i to praktički, zbog spleta nesretnih okolnosti, s istom postavom cijelu utakmicu!
Pulski velikan bio je večeras zreo za poraz, ali su naši isuviše mladi igrači propustili ponuđenu priliku sezone. Međutim, aplauz mnogobrojne publike na kraju i srce koje su dali u utakmicu zaslužuju samo divljenje!
Cijelim tijekom utakmice naši su se momci držali uz bok renomiranijem protivniku. U vrlo nervoznom startu poveli smo s +4 (9:5) i držali laganu prednost do prvog izjednačenja (12:12) u zadnjoj sekundi prve četvrtine. Drugu četvrtinu bolje otvara protivnik i serijom 11:0 dolazi na visokih 12:23. Nakon time outa i promjene obrane i napada naša momčad radi kontraseriju od 15:4, dolazi koševima Živkovića na ponovno izjednačenje (27:27) i ponovno prima koš u zadnjoj sekundi poluvremena za -2 (27:29). Treću četvrtinu igramo odlično, vodimo +3 (45:42) do zadnjih 50 sekundi, kada s nekoliko neiskusnih grešaka i propuštenih kontranapada vraćamo protivnika u igru i u vodstvo 48:50 u 34. minuti.
Za zadnjih ćemo 5 minuta žaliti još dugo; u njima smo propustili 3 zicera iz kontranapada i promašili 3 otvorene trice, no usprkos tome ušli u zadnjih 90 sekundi s loptom i dostižnih -4 (51:55).  No dvije su nas izgubljene lopte u tim zadnjim trenucima dokrajčile i minimalni je poraz bio neizbježan.

Čestitamo momcima iz Pule na zasluženoj pobjedi; bili su sretnija momčad.

Iz utakmice, u kojoj titulu MVP-a nosi naša sjajna kolektivna obrana, valja izdvojiti odlično vođenje igre našeg sjajnog kapetana Davora Bezmalinovića, obrambenu utakmicu karijere Ivana Erlića, sjajnu all round rolu Frana Ivaniševića Sotošeka, izvrsnu šutersku dionicu Vicencija Grbavca i dominantnu utakmicu u skoku Borne Živkovića.

Strašno su nam nedostajali naši odsutni i ozljeđeni igrači Licul, Zorić i Regić, kao i mladi lavovi Nadarević, Uljančić i Pačarić. S njima nam pobjeda ne bi izmakla. Momci, ponosni smo na to kako ste danas igrali! Bravo svima! Danak neiskustva plaćate možda i nezasluženim porazima, ali samo tako možemo do ciljeva koje smo zacrtali. Ako se uzme u obzir da je prije samo nešto više od 13 mjeseci (13.09.2012.) naša momčad (s možda još jačim rosterom) od istog protivnika gubila u prijateljskoj utakmici u 25. minuti 72:19 (!!!) i da samo zbog milosti protivničkog trenera nismo pregaženi dvostruko, jasno je kakav je enormni skok napravljen i kako se radi u ovom klubu! To je najveća pobjeda današnje utakmice! Naše godine su naša najveća prednost – vrijeme radi za nas. Iskustvo nezasluženih poraza postat će iskustvo šampiona. Vjerujemo u sve nas, u našeg trenera i ovaj sjajni projekt!