Košarka

20.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

U subotu su odigrane dvije utakmice šestog kola županijskog prvenstva juniora dok se derbi između Stoje i Purisa igra u ponedjeljak.

U Puli je drugoplasirana momčad prvenstva, Pula Unlimited, dočekala posljednjeg Klasičara i tu nije bilo puno neizvjesnosti. Početak utakmice se igra potpuno ravnopravno pa je i rezultat izjednačen 18:18. Drugu četvrtinu domaćini igraju onako kako znaju pa na poluvremenu imaju vodstvo od 46:28. I treću četvrtinu domaćini igraju jednako dobro pa još povećavaju svoju prednost. Nakon visokog vodstva u zadnjoj četvrtini se igra izjednačeno pa domaćini održavaju svoju prednost i na kraju pobjeđuju sa 71:48.

Poreč je kod kuće dočekao susjede iz Novigrada. Početak utakmice počinje vrlo loše s obje strane i vrlo neprecizno. U takvoj igri ipak su nešto uspješniji gosti koji dobivaju prvu četvrtinu s 12:8. Druga četvrtina je ipak nešto efikasnija a bolje igraju domaćini koji sustižu prednost pa je na poluvremenu izjednačeno 26:26. Tek nakon pauze obje momčadi počinju igrati efikasnije a s dvije trice domaćini dolaze do prednosti od par koševa. Kod gostiju se tada razigrava kapetan P. Brusić koji s tri uzastopne trice dovodi goste u prednost koji održavaju 4 koša razlike do završetka četvrtine. Zadnja četvrtina se igra koš za koš a drama započinje u zadnjoj minuti kada domaćini dolaze na samo koš zaostatka, 63:62. Gosti čuvaju loptu a domaćini prekršajima pokušavaju natjerati goste na bacanja kako bi kasnije pokušali doći do pobjede. Pošto još nisu iskoristili bonus to im odmah ne uspijeva ali na 3 sekunde do kraja ipak gosti dolaze na crtu slobodnih bacanja. M. Šuran pogađa prvo bacanje a promašuje drugo i domaćini dolaze do lopte. Brzo prenose loptu do koša gostiju kada Stojanović prekršajem zaustavlja Kljaića s istekom vremena a suci dosuđuju dva slobodna bacanja domaćinima. Najefikasniji igrač Poreča prvo bacanje promašuje pa se gosti vesele a drugim pogotkom samo smanjuje prednost gostiju na minimum koji sretno pobjeđuju sa 64:63. Pobjeda Novigrada bi vjerojatno bila uvjerljivija da nisu izuzetno loše šutirali jer su imali čak 45 promašaja iz igre, a «uspjeli» su čak 19 puta promašiti s crte slobodnih bacanja. U ne baš lijepoj ali vrlo izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici najbolji su kod pobjednika bili P. Brusić sa 17 i Stojanović s 11 koševa a kod Poreča Kljaić s 15, Topani s 14 i Radolović s 13 koševa.

U derbiju kola u Puli je momčad Stoje nanijela prvi poraz vodećem Purisu iz Pazina pobijedivši minimalnim rezultatom 86:85.

Idućeg vikenda prvenstvo se nastavlja sedmim kolom u kojem se sastaju: Novigrad – Pula Unlimited, Poreč – Stoja i u Pazinu gradski derbi Puris – Klasičar.

Rezultati 6. kola

Pula Unlimited – Klasičar  71:48 (18:18; 28:10; 15:8; 10:12)

Poreč – Novigrad  63:64 (8:12; 18:14; 19:23; 18:15)

Stoja – Puris  86:85 (26:17; 27:23; 23:20; 10:25)

Prva utakmica najmanjih košarkaša

Nedjelja je u Novigradu bila dugo očekivani dan. Svoju prvu, dugo očekivanu  utakmicu su na rasporedu imali najmanji novigradski košarkaši, dječaci rođeni ´97. godine. Za protivnike su imali vršnjake iz koparskog Športnog društva Koš koji su nastupili i s nekoliko još mlađih igrača. Uzbuđenje među igračima pratilo je isto tako i na punim tribinama među mamama i tatama te djedovima i bakama kao i ostalim prijateljima i gostima.

Početak prve «prave» utakmice za male igrače. Lopta nikako da prođe kroz obruč pa je napetost još veća. Nakon par minuta ipak dolazi i do toga a oduševljenje među igračima nadmašuje ono na tribinama. Nakon prvog koša domaćina sve počinje biti lakše pa slijede i ostali pogoci pa nakon prve četvrtine domaćini vode s 14:4. Druga četvrtina je još bolja za domaćine koji igraju jako borbeno i efikasno i na poluvremenu imaju vodstvo od 36:6. Treću četvrtinu gosti iz Kopra započinju odlično i smanjuju vodstvo domaćih ali u zadnjem dijelu igre domaćini igraju ponovno bolje protiv ipak nešto mlađih igrača Koša te na kraju pobjeđuju sa 60:18. Najviše su koševa u svom prvom nastupu kod Novigrada postigli kapetan Carlin 22, Fabris 16 i Zorić 14 te Krajnović 6 i Bukovac 2, dok su kod Koša strijelci bili Troha s 8, Rodela sa 6 i Čančar s 4 koša.

Nakon uzbuđenja na terenu igrači obje momčadi su se počastili kolačima i sokovima a dogovoreni su sljedeći susreti u Kopru i Novigradu.