Delfin 2024

Juniorke Odbojkaškog kluba Poreč osvojile 4. mjesto na Državnom prvenstvu za juniore

10.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Juniorke Odbojkaškog kluba Poreč osvojile 4. mjesto na Državnom prvenstvu za juniore

Odličan uspjeh ostvarile su juniorke Odbojkaškog kluba Poreč osvajanjem 4.mjesta na netom odigranoj završnici Državnog prvenstva održanoj u Intersport centru u Zelenoj Laguni.

Da bi se uopće plasirale na završni turnir 8 najboljih ekipa Porečanke su osvojile naslov viceprvakinja Istre te su na prvenstvu regije održanom u Puli uvjerljivo savladale ekipe ŽOK Grobničan i ŽOK Rijeka sa 3:0 u setovima.

U razigravanju po grupama najprije je pobjeđen Vukovar sa 3:0 u setovima. Slijedila je utakmica protiv prvakinja Hrvatske zadnje dvije godine HAOK Mladost iz Zagreba koji je nakon velike borbe pripao Zagrepčankama sa 3:1 iako su Porečanke u pri rezultatu
1:1 u setovima imale vodstvo od 24:18. U odlučujućoj borbi za polufinale pobjeđena je ekipa Marina Kaštela sa 3:0 u setovima.

Polufinale je donijelo lokalni derbi protiv ekipe OTP Banke iz Pule gdje su pred dobro ispunjenim tribinama bankarke iskoristile veće iskustvo za naizgled uvjerljivih ali teško izborenih 3:0. U utakmici za 3.mjesto na vidjelo je izašao nagomilani umor Porečanki u petoj utakmici u dva dana te protiv Mladostašica nije bilo snage za veći otpor osim u početna dva seta. Naslov prvakinja Hrvatske ostvarila je ekipa Kaštela DC pobjedom protiv ekipe  OTP Banke.